محاسبه مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی براساس دو سال آخر بیمه پردازی می باشد

سید محمدعلی جنانی مدیرکل فنی امور مستمری های سازمان تامین اجتماعی، اعلام کرد: طبق بخشنامه جدید و صادر شده، میزان مستمری بازنشستگان براساس دو سال آخر بیمه پردازی تعیین خواهد شد.

  به گزارش بدوبس به نقل از ایرنا، جنانی گفت: براساس ماده ۳۱ قانون برنامه پنجم توسعه، بخشنامه ای تحت عنوان بخشنامه شماره ۶۰ وجود داشت که دو سال بیمه پردازی بیمه شدگان مبنای محاسبه پرداخت مستمری فرد محسوب می شد؛ اما درصورتی که این دو سال دستخوش دستمزد نامتعارف در طول بیمه پردازی این افراد،‌ قرار می گرفت سازمان تامین اجتماعی میانگین پنج سال آخر را محاسبه می نمود.

وی افزود: طبق ماده ۸۲ قانون برنامه ششم توسعه، این قضیه منتفی شد و بخشنامه جدیدی با شماره ۱/ ۶۰ صادر شده است که از اول فروردین سال ۱۳۹۶ میزان مستمری براساس قانون اصلاح ماده ۷۷ و تبصره ذیل مصوب ۱۶ اسفندماه ۱۳۷۱ با رعایت سایر قوانین و مقررات تعیین می شود؛ بدین معنا که برای تعیین میزان مستمری بازنشستگان، دو سال آخر محاسبه می شود.

به همین منظور مبنای این محاسبه بخشنامه ۱ / ۶۰ خواهد بود که جایگزین بخشنامه ۶۰ برای محاسبه میزان مستری بازنشستگان شده است.

براساس آمار سازمان تامین اجتماعی، در حال حاضر ۴۲ میلیون بیمه شده تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که حدود سه میلیون تن از این شمار را مستمری بگیران و بازنشستگان تشکیل می دهند.

تاریخ:1396/4/31

منبع:ایرنا

: ایرنا
آمار بازدید:2718
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران