جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران برای دریافت نظرات در خصوص اساسنامه‌ی نمونه‌ی مؤسسات فراخوان داد
جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران از کلیه‌ی اعضا خود درخواست کرد تا دیدگاه‌ها و نظرات خود را درخصوص اساسنامه‌ی نمونه‌ی مؤسسات حسابرسی به جامعه ارسال کنند.
به گزارش بدوبس به نقل از جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران، اصلی‌ترین سند برای تعیین روابط فی‌مابین، حدود اختیارات و وظایف و ... شرکای مؤسسات حسابرسی، اساسنامه‌ی مؤسسات است. لذا، کارگروه مؤسسات حسابرسی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران در خصوص شناسایی مسایل و مشکلات و نیازهای عمومی اعضای جامعه در قبال اساسنامه‌ی نمونه‌ی مؤسسات حسابرسی به نظرسنجی از مؤسسات حسابرسی و اعضای جامعه مبادرت کرده است. 
 
باتوجه به این فراخوان، از کلیه‌ی اعضا درخواست شده در مدت یک ماه که مسایل و مشکلات و چالش‌های موجود را براساس اولویت، اهمیت و عمومیت، به صورت کتبی به جامعه‌ی حسابداران رسمی ارسال فرمایند.
تاریخ:1396/5/29

منبع:جامعه حسابداران رسمی ایران

: جامعه حسابداران رسمی ایران
آمار بازدید:697
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده