مسعود کرباسیان به عنوان وزیر اقتصاد و امور دارایی انتخاب شد
به گزارش بدوبس، سرانجام نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از ۸ جلسه کار بررسی رای اعتماد به کابینه دوازدهم را به پایان رساند، و به وزرای پیشنهادی دولت حسن روحانی رای اعتماد دادند.
 
در بین وزرایی که توانستند اعتماد نمایندگان را به خود جلب کنند، نام مسعود کرباسیان وزیر پیشنهادی وزارت اقتصاد و امور دارایی نیز به چشم می خورد.
 
با بررسی نتایج رای گیری دولت اول و دوم حسن روحانی مشاهده می شود، علی طیب نیا که به عنوان وزیر پیشهادی برای وزارت اقتصاد و امور دارایی در دولت اول روحانی معرفی شده بود با 274 رای موافق، 7 رای مخالف و 3 رای ممتنع بالاترین رای را در بین تمامی وزرا بدست آورده بود، اما در دولت دوم، کرباسیان وزیر پیشنهادی این وزارت خانه توانست نظر مثبت 240 نماینده را کسب کند و 31 نماینده نیز مخالف وی بوده اند، همچنین 15 نماینده نیز رای ممتنع به وی دادند.
 
با این حال بازهم مسعود کرباسیان نیز یکی از بالاترین رای های کابینه پیشنهادی را داشته است، که امید می رود با پشتوانه این رای بالا در اجرای برنامه های وزارت خانه مطبوع خود موفق باشد.
 
بدوبس -کرباسیان
 
همچنین حسن روحانی انتصابات دیگری را در تیم اقتصادی دولت دوازدهم انجام داد؛ رئیس جمهور به استناد اصل یکصد و بیست و ششم قانون اساسی و در حکمی ، محمدباقر نوبخت را به عنوان «معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور» منصوب کرد.
 
و نیز ▫️رییس جمهور به استناد اصل 124 قانون اساسی و در حکمی ، دکتر محمد نهاوندیان را به عنوان «معاون اقتصادی رییس جمهور» منصوب کرد.
تاریخ:1396/5/30

منبع:بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:720
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده