تفکیک قراردادهای دائمی و موقت کارگران
علی خدایی، نماینده فعال کارگری از تدوین دستورالعمل تفکیک قراردادهای دائمی با قراردادهای موقت کارگری در وزارت کار خبر داد و گفت: کارفرمایان در برابر قانون کار که لزوم تعیین سقف مدت قراردادهای با ماهیت غیرمستمر را اشاره دارد، مقاومت می‌کنند.
 
به گزارش بدوبس به نقل از فارس، خدایی ضمن بیان، برگزاری  نشست های متعدد اعضای شورای کار، در دفتر معاونت روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  از ابتدای سال تا کنون، گفت: در این نشست‌ها با محوریت موضوعاتی از قبیل امنیت شغلی، مسائل مربوط به معیشت کارگران و طرح‌های مهارت‌آموزی وزارت کار برگزار شد، که در نهایت نتیجه آن تدوین دستورالعمل برای تعیین سقف قراردادهای موقت در کارگاه‌هایی که جنبه کار غیرمستمر دارند، در راستای امنیت شغلی کارگران بود.
 
وی ادامه داد طبق تبصره یک ماده 7 قانون کار باید دستورالعملی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور شرکای اجتماعی تدوین و ابلاغ شود، که باتوجه به این دستورالعمل کارفرمایان مکلف خواهند بود تا بر اساس قانون حداقل میزان قرارداد موقت با کارگران را در کارگاه‌های با ماهیت کار دائمی رعایت کنند.
 
این عضو شورای عالی کار گفت: پروسه تعیین سقف مدت قراردادهای کارگران در کارگاه‌های با ماهیت غیرمستمر کمی طولانی خواهد بود، اگر این دستورالعمل ابلاغ شود، تکلیف قراردادهای با ماهیت کار دائم نیز روشن خواهد بود، یعنی اگر سقف قراردادهای غیردائمی تعیین شود، عملاً برای کارهایی با ماهیت دائمی، قراردادها دائمی خواهد شد.
 
خدایی تأکید کرد: به دنبال این هستیم که این مطالعات در کشور ما به طور عملیاتی با توجه به شرایطمان پیاده شود تا امنیت شغلی کارگران کشور برقرار شود؛ چراکه عمده کارگران ما قراردادهای موقت دارند.
تاریخ:1396/6/8

منبع:فارس

: فارس
آمار بازدید:1189
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده