گزارش همایش روش های تامین مالی شرکت های کوچک و متوسط و بازار سرمایه

همایش "روش های تامین مالی شرکت های کوچک و متوسط و بازار سرمایه " با حمایت شرکت شهرک های صنعتی استان تهران و به همت موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت ارقام نگر آریا، شرکت تحلیگران دنیای ارقام و شرکت کارگزاری ستاره جنوب و بدبس، شبکه ارتباطی حسابداران صبح روز سه شنبه هشتم آبان ماه با حضور جمعی از حسابداران و مدیران مالی، مدیران بخش صنعت و علاقه‌مندان در سالن همایش های شهرک صنعتی شمس آباد برگزار شد.

 

 

به گزارش بدوبس، همایش "روش های تامین مالی شرکت های کوچک و متوسط و بازار سرمایه" با محوریت:

     -    تعریف شرکت های کوچک و متوسط، چالش ها و فرصت ها

     -    مروری بر انواع روش های تامین مالی

     -    مروری بر چگونگی استفاده از مزایای ورود به بورس برای شرکت های کوچک و متوسط

 

برگزار شد، که شرح آن را در ادامه می خوانید:

در ابتدای مراسم پس از پخش سرود ملی و تلاوت آیاتی از قرآن مجید، نخستین سخنران جناب آقای امیر ابراهیم زاده دبیر علمی همایش پس از  خوش آمد گویی به مدعوین و حاضرین در همایش، در سخنانی کوتاه به چالش های شرکت های کوچک و متوسط برای تامین مالی و ضرروت آشنایی آنها با انواع راههای تامین مالی به ویژه استفاده از پتانسیل بازار سرمایه پرداختند و سپس با معرفی سخنرانان، محورهای همایش را اعلام نمودند.

 

بدوبس - ابراهیم زاده

 

پس از سخنرانی افتتاحییه توسط دبیر همایش، جناب آقای دکتر محمدتقی رضائی، اولین سخنران همایش، سخنان خود را با تعریف SME ها آغاز نمود و در ادامه معیارهای تقسیم بندی شرکت های کوچک و متوسط را در جهان را برشمرد و به مقایسه آن با ایران پرداخت، وی در بخش دیگری از سخنان خود به نحوه تشکیل این گروه از شرکت ها و ساختار سازمانی آنها اشاره و چالش های پیش روی شرکت های کوچک و متوسط را برشمرد. دکتر رضائی در پایان سخنان خود به راهکارهای گذر از موانع و غلبه بر چالش ها برای شرکت های کوچک و متوسط پرداخت.

 

صائیبدوبس - محمدتقی ر

 

سخنران دوم همایش دکتر جواد طهماسبی، انواع روش های تامین مالی یکی از مهمترین محورهای همایش را تشریح نمودند، وی در سخنان خود با تاکید بر اینکه برخلاف تصور اغلب فعالان حوزه اقتصادی که تنها راه تامین مالی تسهیلات بانکی می باشد، به معرفی و تشریح راه های مختلف از جمله صندوق توسعه ملی و استفاده از بازار سرمایه پرداخت.

 

بدوبس - جواد طهماسبی

 

پس از پایان بخش اول از مهمانان و شرکت کنندگان در همایش پذیرایی صورت گرفت.

اولین سخنران بخش دوم، جناب آقای دکتر اسماعیل محمدی، انواع روش های تامین سرمایه در بازار سرمایه را تشریح نمود و مهمترین مزایای ورود به بورس را برای شرکت های کوچک و متوسط برشمرد.

 

بدوبس - اسماعیل محمدی

 

در ادامه همایش دکتر سیما عشوری، به معرفی سامانه معاملات آنلاین بازار سرمایه پرداخت، و نحوه خرید و فروش سهام به صورت آنلاین را شرح و توضیح داد.

 

بدوبس - سیما عشوری

 

سخنران پایانی همایش مهندس علی قاسمی، بورس کالا را شرح و مزایای آنرا را برشمرد، وی در ادامه سخنان خود نحوه ورود شرکت های کوچک و متوسط به این بورس برای خرید و فروش کالا را بیان نمود.

 

بدوبس - علی قاسمی

 

در پایان همایش جلسه پرسش و پاسخ با حضور کلیه سخنرانان برگزار شد، و حاضرین پرسش های خود را در خصوص مباحث مطرح شده در همایش مطرح نمودند.

تاریخ:1396/8/14

نوبسنده:بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:895
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده