دعوت از موسسات حسابرسی و اعضای محترم حرفه جهت اعلام نظرات در خصوص آیین نامه طبقه بندی موسسات حسابرسی
شورای عالی جامعه حسابداران رسمی ایران، تصمیم دارد در راستای هرچه بهتر و مناسب تر شدن آیین نامه اجرایی طبقه بندی موسسات حسابرسی، اقدام به جمع آوری نظرات موسسات حسابرسی و سایر اعضا محترم حرفه نماید.
 
به گزارش بدوبس به نقل از جامعه حسابداران رسمی ایران، بررسی و تصویب آیین نامه اجرایی طبقه بندی موسسات حسابرسی موضوع ماده 28 آیین نامه اجرایی موسسات حسابرسی درحال حاضر در دستور کار شورای عالی جامعه حسابداران رسمی ایران قرار دارد، حال با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و اهمیت نظرات اعضا در این خصوص، جامعه حسابداران رسمی ایران تصمیم به نظر سنجی از موسسات حسابرسی و سایر اعضا محترم حرفه در خصوص آیین نامه مزبور نموده است.
 
 
لذا جهت هرچه بهتر و مناسب تر شدن آیین نامه اجرایی فوق و کاهش چالش ها و مشکلات آتی و برقراری متقابل و کاربرد مناسب آن خواهشمند است اعضا محترم و سایر صاحب نظران و علاقه مندان ظرف پانزده روز به طور کتبی نسبت به ارائه نظرات و پیشنهادهای خویش در این خصوص، به جامعه حسابداران رسمی ایران اقدام فرمایند.
 
 
دانلود پیش نویس آیین نامه
 
 
تاریخ:1396/9/1

منبع:جامعه حسابداران رسمی ایران

: جامعه حسابداران رسمی ایران
آمار بازدید:791
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده