اشتباه در اعلام نتایج اسکار و تاثیر آن بر مؤسسه‌ی حسابرسی PwC

پس از بروز اشتباه در اعلام برنده بهترین فیلم اسکار، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی (اسکار) درصدد بررسی ارتباط خود با موسسه‌ی پرایس واتر هاوس کوپرز(PWC) برآمده است که با توجه به اخبار منتشر شده، دو شریک این موسسه‌ دیگر در مراسم اسکار دعوت نخواهند شد. 

به گزارش بدوبس به نقل از "اکانتینگ تودی" دونفر از شرکای مورد بحث مؤسسه‌ی پرایس واتر هاوس کوپرز به نام های «مارتا رویز» و «برایان کالینان»  برای سالیان متمادی مسئول مستقیم شمارش آرای برگزیدکان اسکار و عهده دار تهیه‌ی پاکت نام برندگان نهایی بودند. لازم به ذکر است این مسئولیت از سال 1934 بر عهده‌ی موسسه‌ی  PwC بوده است.

اشتباه رخ داده در مراسم امسال که بیش از 33 میلیون مخاطب تلویزیونی و 2میلیارد نفر دنبال کننده داشته است، ضربه‌ی سنگینی را بر شهرت موسسه‌ی PwC، یکی از بزرگترین موسسات حسابداری، حسابرسی و خدمات مشاوره‌ای در جهان، وارد کرده است. 

در تصاویر منتشر شده از پشت صحنه مراسم نشان می دهد، در زمان تحویل پاکت حاوی اسامی برندگان به مجریان برنامه، برایان کالینان در حالی که دو پاکت در دست خود داشته است، سرگرم عکس‌گرفتن با بازیگران و انتشار آن در صفحه‌ی شخصی خود بوده است، که این موضوع یکی از دلایل بروز این اشتباه شده است.

البته گفتنی است مؤسسه‌ی پرایس واتر هاوس کوپرز با عذرخواهی از بروز اشتباه هنگام اعلام  اسامی برندگان جایزه اسکار، مسئولیت این اتفاق را پذیرفته است.

تاریخ:1395/12/15

منبع:اکانتینگ تودی

: اکانتینگ تودی
آمار بازدید:672
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده