سمینار تجارب جهانی ارنست و یانگ (EY) در پیاده سازی IFRS آغاز به کار کرد.
به گزارش بدوبس سمینار تجارب جهانی EY در پیاده سازی IFRS صبح امروز کار خود را در دانشگاه شهید بهشتی شروع کرد. معاون نظارتی بانک مرکزی، معاون نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار و نماینده EY که یکی از برگزارکنندگان سمینار می باشند در این همایش حضور داشتند. ابوالقاسم فخاریان، دبیر علمی سمینار در آغاز سمینار با اشاره به توجه بیش از پیش فعالین بنگاههای اقتصادی و ناظرین بر این بنگاهها بر اهمیت مبنا قرار دادن استانداردهای گارشگری بین المللی (IFRS) در تهیه صورتهای مالی، در شرایطی که دولت به دنبال توسعه مناسبات اقتصاد جهانی می باشد، خاطر نشان کرد اکنون  بیشتر از 100 کشور در دنیا  از گزارشگری بر مبنای IFRS تبعیت می کنند. وی در ادامه صحبت های خود به مزایای گزارشگری بر مبنای IFRS پرداخت و به شفافیت اطلاعات مالی، مهیا شدن امکان تحلیل ریسک، اندازه گیری منطقی سود و ... اشاره کرد.
دبیر علمی همایش در ادامه افزود: بکارگیری IFRS در گزارشگری که در سال گذشته از سوی بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار الزامی گردید، موجبات پیشرفت بازار سرمایه را فراهم و ورود سرمایه گذار خارجی را تسریع و تسهیل خواهد کرد.
در ادامه همایش نماینده موسسه ارنست و یانگ (EY) به سخنرانی پرداخت و افزایش شفافیت صورت های مالی در شرکت های ایرانی را از نتایج پذیرش IFRS برشمرد. وی همچنین افزایش دانش تیم های رگولاتور در اجرای موفق استانداردهای گزارشگری مالی را از جمله فاکتورهای موفقیت در اجرای IFRS دانست.
 سمینار تجارب جهانی EY در پیاده سازی IFRS تا تاریخ 5 اردیبهشت ادامه خواهد داشت. ساعات کار سمینار از 8 صبح الی 17 عصر می باشد.
تاریخ:1396/2/4

منبع:بدوبس، شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس، شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:801
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده