سمینار تجارب جهانی ارنست و یانگ (EY) در پیاده سازی IFRS آغاز به کار کرد.
به گزارش بدوبس سمینار تجارب جهانی EY در پیاده سازی IFRS صبح امروز کار خود را در دانشگاه شهید بهشتی شروع کرد. معاون نظارتی بانک مرکزی، معاون نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار و نماینده EY که یکی از برگزارکنندگان سمینار می باشند در این همایش حضور داشتند. ابوالقاسم فخاریان، دبیر علمی سمینار در آغاز سمینار با اشاره به توجه بیش از پیش فعالین بنگاههای اقتصادی و ناظرین بر این بنگاهها بر اهمیت مبنا قرار دادن استانداردهای گارشگری بین المللی (IFRS) در تهیه صورتهای مالی، در شرایطی که دولت به دنبال توسعه مناسبات اقتصاد جهانی می باشد، خاطر نشان کرد اکنون  بیشتر از 100 کشور در دنیا  از گزارشگری بر مبنای IFRS تبعیت می کنند. وی در ادامه صحبت های خود به مزایای گزارشگری بر مبنای IFRS پرداخت و به شفافیت اطلاعات مالی، مهیا شدن امکان تحلیل ریسک، اندازه گیری منطقی سود و ... اشاره کرد.
دبیر علمی همایش در ادامه افزود: بکارگیری IFRS در گزارشگری که در سال گذشته از سوی بانک مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار الزامی گردید، موجبات پیشرفت بازار سرمایه را فراهم و ورود سرمایه گذار خارجی را تسریع و تسهیل خواهد کرد.
در ادامه همایش نماینده موسسه ارنست و یانگ (EY) به سخنرانی پرداخت و افزایش شفافیت صورت های مالی در شرکت های ایرانی را از نتایج پذیرش IFRS برشمرد. وی همچنین افزایش دانش تیم های رگولاتور در اجرای موفق استانداردهای گزارشگری مالی را از جمله فاکتورهای موفقیت در اجرای IFRS دانست.
 سمینار تجارب جهانی EY در پیاده سازی IFRS تا تاریخ 5 اردیبهشت ادامه خواهد داشت. ساعات کار سمینار از 8 صبح الی 17 عصر می باشد.
تاریخ:1396/2/4

منبع:بدوبس، شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس، شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:673
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران