برگزاری دومین نشست هم‌اندیشی مسایل جاری حرفه‌ی حسابرسی باحضور شرکای مؤسسات حسابرسی

به گزارش بدوبس به نقل از جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران، دومین نشست مشترک هیأت مدیره‌ی جامعه حسابداران رسمی ایران عصر روز دوشنبه 25 ارزیبهشت ماه محور بحث و بررسی در خصوص، مسایل جاری حرفه، طرح قانون نظام جامع حسابرسی، حق‌الزحمه‌ی خدمات حسابرسی، موضوع ادغام مؤسسات، فناوری‌های جدید و روش‌شناسی حسابرسی، حسابرسی شرکت‌های دولتی و لحاظ ماده‌ی ۲۴۱ جدید قانون تجارت، ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، حداکثر حقوق، تمرکز حساب‌های بانکی در نزد بانک مرکزی و ارائه‌ی گزارش حسابرسی حداکثر تا پایان خرداد ماه برگزار شد.

لازم به ذکر است جلسه فوق در ادامه نشست‌های ادواری هیأت مدیره جامعه با شرکای مؤسسات حسابرسی جهت بحث، تبادل نظر و هم‌اندیشی پیرامون مسایل جاری جامعه و طرح دیدگاه‌های مؤسسات حسابرسی برگزار گردید.

تاریخ:1396/2/26

منبع:جامعه حسابداران رسمی ایران

: جامعه حسابداران رسمی ایران
آمار بازدید:748
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده