ایمیل:acc.im287@yahoo.com نام:عبدالحسین رمضانی عبدالحسین رمضانی
تلفن:0912805195 عنوان حرفه ای:حسابرس
آدرس:سه راه طالقانی - خیابان شریعتی - پائین تراز سینما ایران - خیبان فرهاد2 - پلاک 18 واحد1
ردیف مقطع دانشگاه رشته
9186 کاشناسی تهران اقتصاد بازرگانی
9187 کاشناسی ارشد فارابی حسابداری / گرایش حسابرسی
ردیف نام شرکت سمت سال
8319 موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت دانشگر محاسب سرپرست گروه حسابرسی از سال 1374 تا سال 1394
8320 موسسه حسابرسی و خدمات مدیریت ارقام نگر آریا سرپرست گروه حسابرسی از سال 1395 تا سال 1397
8321 وزین حسابان سوین مدیرعامل از سال 1397 تاکنون

عضویت در مجامع حرفه ای

ردیف نام لینک سال
6194 عضو انجمن حسابدارن خبره

تقدیرنامه ها و گواهی ها

ردیف نام لینک سال

مقالات و کتب

ردیف نام لینک سال

سوابق آموزشی و پژوهشی

ردیف نام لینک سال

سایر عناوین

ردیف نام لینک سال
پدر علم حسابداری

لوکا پاچیولی ( LUCA PACIOLI ) یک کشیش ایتالیایی و درواقع یک ریاضیدان بود که توانست باانتشار کتاب ریاضیات لوکا پاچیولی موجب گسترش فن دفترداری دوطرفه در سراسر اروپا گردد.وی در این کتاب که چند فصلش اختصاص به حسابداری داشت توانست مهارت تجزیه و تحلیل گری خود را در جهت توصیف سیستم حسابداری دوطرفه به کار برد.با وجود اینکه دراین کتاب هیچ اشاره ای به دوره مالی ، چگونگی تهیه صورتهای مالی و نگهداری حسابهای مربوط به دارائیهای ثابت وجود ندارد و نیز تمایزی بین اموال شخصی صاحب موسسه وسازمان تجاری وی نگذاشته است ، به دلیل سادگی و داشتن ارزشهای علمی در طی قرون پانزدهم و شانزدهم به اغلب زبانها ترجمه شد و مورد استفاده قرار گرفت . از زمان به وقوع پیوستن انقلاب صنعتی در انگلستان ، نیاز به حسابداری به شکل چشمگیری افزایش یافت . پس از


انقلاب صنعتی امریکا هم از آنجا که سرمایه های شخصی زیادی در شرکتها وارد گردید و موجب توسعه هر چه بیشتر آنها شد و در نتیجه باعث به وجود آمدن غولهای صنعتی قرن بیست و یکم شد سیستمهای حسابداری از اهمیت بیشتری برخوردار گردیدند و حسابداری نیز با پیشرفت وضعیت اقتصادی توسعه و تکامل پیدا نمود
گردش مالی به چه دردی می‏خورد و چرا مهم است؟

گردش مالی به چه دردی می‏خورد و چرا مهم است؟

یکی از سخت ترین کارهایی که یک کارآفرین باید انجام دهد، پیش بینی و برآورد "مقدار" و "زمان" نیاز به سرمایه است. تخمین نیازهای مالی و چگونگی تامین این نیازها برای موفقیت کسب و کارتان بسیار با اهمیت است. تعین هزینه های شروع وادامه کسب و کار یکی ازاولین کارهایی است که باید انجام دهید. این بخش به شما کمک می کند تا احتیاجات مالیتان را تخمین بزنید.

صورتحساب گردش مالی ، یک گزارش مالی است که نشان می دهد پول از چه منابعی بدست آمده و چگونه خرج شده است. صورتحساب گردش مالی وسیله با ارزشی برای کارآفرینان است چرا که بوسیله آن می توانند احتیاجات قرضی آینده و زمانبندی این احتیاجات را کنترل کنند و قروض خود را به موقع بپردازند. وقتی درآمد از مخارج بیشتر باشد، گردش مالی مثبت و هنگامی که مخارج از درآمد بیشتر باشد، گردش مالی منفی است. کارآفرینان باید مراقب گردش مالی منفی باشند چون این مسئله خطر بزرگی برای بقای کسب و کارشان محسوب می شود.

چقدر پول برای شروع کسب و کارتان نیاز دارید؟

قبل از شروع کسب و کار باید هزینه های اولیه را تعیین کنید. برای این کار می توانید فهرستی از هزینه ها تهیه کرده و همه را جمع بزنید. این هزینه ها شامل: هزینه های سرمایه ای از قبیل تجهیزات، دستگاهها، موجودی ها،نیروی انسانی، تبلیغات و بیمه می باشند.

احتیاجات نقدی اولیه چقدر است؟

با جمع زدن هزینه های سرمایه ای ذکر شده در بالا، می توانید برآوردی تقریبی ازاحتیاجات نقدی اولیه تان داشته باشید. هزینه هایی را که تا کنون برای شروع کار جمع کرده اید (مثلاً کمک دوستان و خانواده و پس اندازهای شخصی) را از این مقدار کم کنید.

اگرهنگام شروع کسب و کارهزینه ها از مقدار پولی که در دست دارید کمتر باشد چه کارباید کرد؟

اگر این اتفاق افتاد، باید مخارجتان را کم کنید (مثلاً بجای خرید تجهیزات آنها را اجاره کنید و یا به کارگران به جای حقوق کامل، کمسیون بدهید).

چگونه مقدار پول مورد نیازخود را تخمین بزنید؟

 پس از تعیین مقدار سرمایه اولیه مورد نیاز، باید برآوردی نیزازموقعیت مالی خود در طول زمان داشته باشید. با اینکه ممکن است بتوانید برای مدت محدودی ضررهای اولیه را جبران کنید، اما سرانجام باید قادر باشید تا سود و منفعتی نیز کسب کنید تا بتوانید به کارتان ادامه دهید. صورتحساب گردش مالی مهمترین صورتحساب یک شرکت است. صورتحساب مالی مخارج و درآمد های ماهانه را نشان می دهد وهمچنین تعین می کند که شرکت شما کی سود آور خواهد شد (چه زمانی درآمدتان از مخارجتان بیشتر خواهد شد). همچنین صورتحساب گردش مالی برای بانکدارتان وسرمایه گذاران بالقوه هنگام بررسی درخواستتان برای وام، مفید است .

چگونه گردش مالی کسب و کار خود تخمین بزنید؟

عملکرد صورتحساب گردش مالی مثل دسته چکتان است. هنگامی که مخارجتان را می پردازید پولی از حسابتان کم می شود و هنگامی که مشتری به شما پول می پردازد به حسابتان اضافه می شود. تفاوت صورتحساب ماهانه گردش مالی در این است که این اختلاف می تواند مثبت (دخل بیشتر از خرج) و یا منفی (خرج بیشتر از دخل) باشد. هنگام آماده کردن صورتحساب گردش مالی بیاد داشته باشید که پول ورودی و خروجی ماهانه تان را حساب کنید. بدین ترتیب می توانید مجسم کنید که هزینه ها و احتیاجات مالی تان چه در زمان شروع کار و چه در زمانی که کاسبی تان ادامه پیدا می کند، چقدر است. با استفاده از این اطلاعات می توانید بفهمید تا زمانی که کسب و کارتان به سود دهی برسد به چقدرپول احتیاج دارید.

چگونه هزینه ها را تخمین بزنید؟

 هزینه های شما مستقیماً با میزان فروشتان تغیرمی کند. مثلاً اگرشما مجصولی را تولید می کنید هزینه های موجودی تان بستگی به مقدار فروش دارد. بعضی از هزینه ها (مثلاً اجاره مغازه) به میزان فروشتان بستگی نداشته و ثابت خواهند بود. نهایتاً اگرتقاضا برای جنس یا سرویسی که ارائه می کنید فصلی باشد، بعضی از هزینه هایتان (مثل پول آب و برق یا مخارج کارکنان) نیز فصلی خواهد بود. اگر شما حسابدار خوبی هستید، ممکن است بتوانید حساب کنید کدام هزینه ها تغیر می کنند و کدام ثابت خواهند ماند. اگر خودتان حسابدار نیستید، بهتر است یک حسابدار را استخدام کنید تا در این زمینه به شما کمک کند.

چگونه درآمدتان را تخمین بزنید؟

 درآمدتان به فروشتان بستگی دارد. بنابراین باید مشخص کنید "چه مقدار" از محصول یا سرویستان را "در چه زمانی" می فروشید. این مسئله می تواند بسیار سخت باشد خصوصاً ا گر محصول یا سرویس جدیدی را عرضه می کنید. می توانید با ارزیابی تقاضا شروع کنید. برای تخمین زدن تقاضا سه راه وجود دارد و کارآفرینان اغلب برای تعین حجم بالقوه فروششان هر سه راه را استفاده می کنند:

• اطلاعات صنعت: بازدید از فروشگاه هایی که محصولی مانند محصول شما عرضه می کنند و یا خواندن روزنامه های باززگانی می تواند به شما کمک کند تا بتوانید میزان فروشتان را تخمین بزنید.
• صحبت کردن با مشتریان بالقوه: از آنها بپرسید احساسشان در مورد محصول یا سرویس شما چیست؟ هرچند وقت یکبار و چقدرمحصولات و یا سرویسهای مشابه را می خرند؟
• از مشاهدات و تجربه های شخصی خود استفاده کنید: رقبای خودببینید ودرنظر بگیرید مشتری هایشان چه کسانی هستند و چقدر خرید می کنند؟

چرا تجزیه و تحلیل گردش مالی اینقدر مهم است؟

از طریق صورتحساب گردش مالی می توانید بفهمید که برای کسب و کارتان چقدر و کی پول لازم دارید. باید این احتیاج مالی را با مقدارپولی که فکر می کنید می توانید در مدت مشخصی دربیاورید، مقایسه کنید. از اهمیت این کار غافل نشوید.


حسابرسی مستقل

ردیف نام سال
1107

خدمات حسابداری

ردیف نام سال
1110
1105

اصلاح حساب

ردیف نام سال
1102

بازرسی قانونی

ردیف نام سال
1109

ارزیابی پروژه

ردیف نام سال
1106

طراحی سیستم های مالی

ردیف نام سال
1111

مشاوره مالی

ردیف نام سال
1104

حسابرسی مدیریت

ردیف نام سال
1113

حسابرسی داخلی

ردیف نام سال
1108
1103