امکان برخورداری از معافیت مالیاتی تا ۱۵ سال

سید کمال تقوی نژاد رئیس سازمان امور مالیاتی، اعلام کرد: درصورتی که سرمایه گذاران با شرایطی خاص اقدام به راه اندازی واحدهای تولیدی نمایند، از ۵ تا ۱۳ سال معافیت مالیاتی خواهند داشت، و شرکت‌های دانش بنیان نیز تا ۱۵ سال از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد.

به گزارش بدوبس به نقل از تسنیم، تقوی نژاد در حاشیه همایش سلامت اداری سازمان مالیاتی، بیان کرد: یکی از طرح های مهم اقتصادی کشور سامانه جامع مالیاتی است که نزدیک به یک دهه از آغاز آن می گذرد؛ این ابر پروژه ۳۲ پروژه دارد، که مهم‌ترین پروژه آن بخش نرم افزار است که در ابتدا توسط خارجی‌ها تهیه گردید ولی پس از آن متخصصان داخلی پروژه نرم افزاری را تکمیل نمودند. که هم اکنون شاهد آن هستیم که ارائه اظهارنامه، پرداخت مالیات و اعتراضات مودیان مالیاتی کاملا الکترونیکی انجام می‌شود.

وی افزود: از اهداف اصلی این طرح ساده سازی، شفاف سازی و تسهیل امور مودیان است و برنامه داریم تا دو سال آینده این طرح را به طور کامل در کل کشور اجرایی کنیم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی با تاکید بر حمایت از تولید، اظهار داشت: در سال گذشته برای ۷۵۰۰ بنگاه کوچک و متوسط گواهی مالیاتی صادر شده است، تا آنها بتوانند از تسهیلات بانکی استفاده کنند.

تقوی نژاد ادامه داد: در آخرین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی مقرر گردید، در سال جاری مالیات بنگاههای کوچک و متوسط بر اساس خوداظهاری آن‌ها دریافت شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی همچنین اعلام کرد: درصورتی که سرمایه گذاران با شرایطی خاص اقدام به راه اندازی واحدهای تولیدی نمایند، از ۵ تا ۱۳ سال معافیت مالیاتی خواهند داشت، و شرکت‌های دانش بنیان نیز تا ۱۵ سال از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند شد.

تاریخ:1396/4/17

منبع:تسنیم

: تسنیم
آمار بازدید:931
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده