رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: برای یک بانک نمی توان دو نوع صورت مالی تهیه کرد
محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، خبر از ارسال نامه به رئیس جمهوری، به منظور سرعت بخشیدن به تعیین تکلیف وضعیت نامناسب گزارشگری صورت های مالی موسسات و بانک های داد.
 
به گزارش بدوبس به نقل از خانه ملت، پورابراهیمی با شرح اختلاف نظر جدی موجود بین وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در خصوص نحوه تعیین صورت های مالی که از سال گذشته  ایجاد شده است، بیان کرد این اختلاف نظر مهم باید سریعا حل شود.
 
نماینده مجلس شورای اسلامی در توضیح این مسئله گفت: از یک سو بانک مرکزی به عنوان ناظر بر عملکرد تمامی بانک ها خود را مسئول تعیین، استاندارد مورد استفاده بانک ها در تهیه صورت های مالی می داند، و سوی دیگر سازمان حسابرسی به عنوان زیرمجموعه وزارت اقتصاد عنوان می کند که شرکت ها باید براساس استانداردهای مورد قبول این سازمان صورت های مالی خود را تهیه کنند. که همین اختلاف نظر جدی بین وزارت اقتصاد و بانک مرکزی درخصوص نحوه تعیین صورت های مالی و استاندارد مورد استفاده در آن، عملا باعث شده صورت های مالی دوگانه تهیه شود.
 
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان، چالش بوجود آمده در خصوص تهیه صورت های مالی که به علت اختلاف نظر موجود بین وزارت اقتصاد و بانک مرکزی، توضیح داد: در حال حاضر بایستی یک نوع صورت مالی برای حوزه مجامع عمومی شرکت ها و یک نوع صورت مالی هم برای ارائه به بانک مرکزی تهیه می شود.
 
در پایان رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: باید پذیرفت که نمی توان برای یک بانک دو نوع صورت مالی براساس مولفه های مورد قبول هریک از این مراکز تهیه کرد، و در همین راستا قرار است از سوی کمیسیون اقتصادی نامه ای به رئیس جمهور در خصوص تسریع در تعیین تکلیف وضعیت نامناسب گزارشگری صورت های مالی موسسات و بانک های کشور ارسال  شود.
 
 
 

 

تاریخ:1396/5/16

منبع:خانه ملت

: خانه ملت
آمار بازدید:528
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده