سامانه ثبت قراردادهای کار از اول مهر ماه راه اندازی می شود
اسماعیل ظریفی آزاد مدیرکل روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام راه اندازی آزمایشی سامانه امنیت شغلی و قرارداد کار خبر از در دسترس قرار گرفتن آن از اول مهرماه داد.
 
به گزارش بدوبس به نقل از تسنیم، ظریفی گفت: سامانه امنیت شغلی و قرارداد کار مشتمل بر 30 زیر مجموعه است که یکی از آنها سامانه ثبت قراردادهای کار است؛ که در حل اختلافات کارگری و کارفرمایی کمک بسزایی می کند. از این پس بایستی مشخصات همه کارگران و کارفرمایان در این سامانه ثبت شود که معضل قراردادهای سفید امضا تا حدودی زیادی حل خواهد شد.
 
مدیرکل روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: اینکه بر اساس ماده 192 قانون کار، همه کارفرمایان باید آمار و اطلاعات مورد نیاز وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را در اختیار این وزارتخانه قرار دهند، ضمانت اجرای این سامانه است و فصل یازدهم قانون کار هم تخلف از آن را جرم تلقی کرده است و وصف کیفری دارد.
 
 ظریفی آزاد درخصوص استقبال  کارفرمایان از این سامانه گفت: کلیت این سامانه برای منافع کارفرمایان خوب است و امور آنان را تسهیل می کند. با ثبت مشخصات همه کارگران و کارفرمایان در این سامانه، معضل قراردادهای سفید امضا را تا حد زیادی حل می کند و به دادرسی و حل اختلافات کارگری و کارفرمایی هم کمک می کند.
در این سامانه علاوه بر اینکه کارفرمایان مکلف می‌شوند تمام نسخه‌های قرارداد منعقده اعم از دائم و موقت را روی سامانه آپلود کنند، مکلف هستند قراردادهای شفاهی را هم درج کنند.
 
تاریخ:1396/6/4

منبع:تسنیم

: تسنیم
آمار بازدید:623
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران