صدور بخشنامه بازنشستگی شاغلان در مراکز درمانی بدون شرط سنی با ٢٠ سال سابقه کار
سیدمحمدعلی جنانی مدیرکل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی، شرایط بازنشستگی شاغلان در بیمارستان ها و مراکز درمانی با ٢٠ سال سابقه کار و بدون شرط سنی را اعلام کرد.
 
به گزارش بدوبس، سید محمد علی جنانی اعلام کرد، بخشنامه ٤٦،٢ مستمری ها با عنوان بازنشستگان کارکنان شاغل در بیمارستان ها و سایر مراکز بهداشتی درمانی وابسته به دستگاه های اجرایی، جهت بهرمندی از شرایط بازنشستگی با 20 سال سابقه کار و بدون شرط سنی به تمامی شعب تامین اجتماعی ارسال شده تا شاغلان در این مراکز از آن بهره مند شوند.
 
وی در توضیح این بخشنامه افزود: با توجه به بخشنامه صادر شده همه کارکنان شاغل در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی درمانی همه وزارتخانه ها، شرکت ها، موسسات دولتی، شهرداری ها، بانک ها و موسسات و شرکت ها در نهادهای عمومی غیردولتی که این قانون را شامل می شوند، می تواند پس از ٢٠ سال بازنشسته شوند.
 
جنانی ادامه داد: افرادی که دارای حداقل ٢٠ سال سابقه خدمت و پرداخت حق بیمه هستند، و دو سوم این ایام را در مشاغلی که در این بخشنامه آمده می توانند بدون شرط سنی تقاضای بازنشستگی خودشان را به بالاترین مقام دستگاه ارائه دهند.
.
مدیرکل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی درخصوص سنوات ارفاقی برای شاغلین مرتبط با این بخشنامه گفت: حداکثر سنوات ارفاقی برای این افراد ٥ سال می باشد که مجموع سنوات ارفاقی و اصلی نباید از ٣٠ سال تجاوز کند.
 
جنانی در پایان به تقسیم بندی مشاغل کارکنان شاغل در بخش های بهداشت و درمان به دو نوع مشاغل درجه یک و دو اشاره کرد که برای مشاغل درجه یک به ازای هر سال فعالیت یک ماه سنوات ارفاقی و مشاغل درجه دو به ازای هر سال دو ماه سنوات ارفاقی داده می شود.
 
وی مشاغل درجه یک را عمدتا پست های کاردانی، کارشناسی ارشد، اتاق عمل، هوشبری، ماما، پست های مسئول فنی آزمایشگاهها و فوریت های پزشکی عنوان کرد و مشاعل درجه دو کاردان ارشد آزمابشگاهها و دیگر مشاغل مربوطه است که بیشتر درباره مشاغل سخت و زیان در مراکز درمانی و بیمارستانی اعلام کرد.
 
تاریخ:1396/6/5

منبع:ایرنا

: ایرنا
آمار بازدید:3971
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران