تفکیک قراردادهای دائمی و موقت کارگران
علی خدایی، نماینده فعال کارگری از تدوین دستورالعمل تفکیک قراردادهای دائمی با قراردادهای موقت کارگری در وزارت کار خبر داد و گفت: کارفرمایان در برابر قانون کار که لزوم تعیین سقف مدت قراردادهای با ماهیت غیرمستمر را اشاره دارد، مقاومت می‌کنند.
 
به گزارش بدوبس به نقل از فارس، خدایی ضمن بیان، برگزاری  نشست های متعدد اعضای شورای کار، در دفتر معاونت روابط کار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  از ابتدای سال تا کنون، گفت: در این نشست‌ها با محوریت موضوعاتی از قبیل امنیت شغلی، مسائل مربوط به معیشت کارگران و طرح‌های مهارت‌آموزی وزارت کار برگزار شد، که در نهایت نتیجه آن تدوین دستورالعمل برای تعیین سقف قراردادهای موقت در کارگاه‌هایی که جنبه کار غیرمستمر دارند، در راستای امنیت شغلی کارگران بود.
 
وی ادامه داد طبق تبصره یک ماده 7 قانون کار باید دستورالعملی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور شرکای اجتماعی تدوین و ابلاغ شود، که باتوجه به این دستورالعمل کارفرمایان مکلف خواهند بود تا بر اساس قانون حداقل میزان قرارداد موقت با کارگران را در کارگاه‌های با ماهیت کار دائمی رعایت کنند.
 
این عضو شورای عالی کار گفت: پروسه تعیین سقف مدت قراردادهای کارگران در کارگاه‌های با ماهیت غیرمستمر کمی طولانی خواهد بود، اگر این دستورالعمل ابلاغ شود، تکلیف قراردادهای با ماهیت کار دائم نیز روشن خواهد بود، یعنی اگر سقف قراردادهای غیردائمی تعیین شود، عملاً برای کارهایی با ماهیت دائمی، قراردادها دائمی خواهد شد.
 
خدایی تأکید کرد: به دنبال این هستیم که این مطالعات در کشور ما به طور عملیاتی با توجه به شرایطمان پیاده شود تا امنیت شغلی کارگران کشور برقرار شود؛ چراکه عمده کارگران ما قراردادهای موقت دارند.
تاریخ:1396/6/8

منبع:فارس

: فارس
آمار بازدید:1801
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران