٧٦ درصد از بیمه شدگان کل کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند
به گزارش بدوبس به نقل از سازمان تامین اجتماعی، نائب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد ٧٦ درصد بیمه شدگان کل کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند.
 
 دکتر علی حیدری، در نشست بررسی مشکلات صندوق های بازنشستگی ضمن تاکید بر اینکه حوزه تامین اجتماعی در قلمرو بخش عمومی تعریف شده است، گفت: در ایران یکی از مشکلاتی که در حوزه بیمه های اجتماعی وجود دارد این است که بیمه های تجاری، بیمه عمر و سرمایه گذاری را در قالب بیمه های بازنشستگی ارائه می دهند.
 
وزیر اسبق وزارت رفاه و تامین اجتماعی  متذکر شد بیمه تامین اجتماعی دارای سه بخش بیمه های اجتماعی- درمانی، حمایتی-توانبخشی و امور امدادی است، که نزدیک به ٤٢ سازمان، موسسه یا صندوق در این حوزه فعالیت می کنند که ٢٢ مورد از آنها در بخش بیمه های اجتماعی فعال هستند.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس اعلام کرد، ٧٦ درصد بیمه شدگان کل کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، ١١ درصد بیمه شدگان نیز تحت پوشش صندوق بازنشستگی، ٦ درصد در نیروهای مسلح و ٣ درصد تحت پوشش بیمه روستاییان و بقیه تحت پوشش سایر بیمه ها هستند.

 

تاریخ:1396/6/13

منبع:سازمان تامین اجتماعی

: سازمان تامین اجتماعی
آمار بازدید:488
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده