اطلاعات یکی از بزرگترین شرکت های حسابداری دنیا هک شد
اطلاعات شرکت «دیلویت» که بعنوان یکی از از چهار شرکت بزرگ جهان در حوزه حسابداری مطرح است، توسط هکرها مورد سرقت قرار گرفت.
 
به گزارش بدوبس به نقل از ایبِنا، اطلاعات موسسه آمریکایی «دیلویت» یکی از ۴ شرکت بزرگ بین المللی و ارائه دهنده خدمات حرفه ای حسابداری از جمله حسابرسی، اطمینان دهی، مالیات و مشاوره در جهان، هک شد.
 
با انتشار این خبر، مقامات شرکت دیلویت اعلام کردند، هکرها توانستند اطلاعات برخی از مشتریان این شرکت را سرقت کنند؛ ولی مدیران این شرکت معتبر جزئیات بیشتری را در خصوص چگونگی آسیب رسیدن به سیستم های خود اعلام نکردند.
 
گفته می شود هکرها با استفاده از پلت فورم ایمیل «دیلویت» موفق به دسترسی به اطلاعات این شرکت شدند.
 
روزنامه «گاردین» انگلیس در سر مقاله خود با اشاره به این موضوع، اعلام کرد ظاهرا هکرها در اکتبر و نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی سامانه های «دیولیت» را هک کرده بودند.
 
با توجه به رخ داد این واقعه، مقامات این شرکت در سدد افزایش امنیت خود برآمدند و کارشناسان امنیت فضای سایبری را برای بازبینی اطلاعات آسیب پذیر خود، جهت جلوگیری ازهک شدن مجددا سامانه «دیلویت» بکار گرفته اند.
تاریخ:1396/7/5

منبع:ایبِنا

: ایبِنا
آمار بازدید:847
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده