مالیات بر ارزش افزوده بیمه درمان و تکمیلی 6 سال گذشته خود را پس بگیرید
با حکم صادره توسط دیوان عدالت اداری و همچنین بخشنامه جدید سازمان امور مالیاتی، تمامی بیمه گذارانی که در ۶ سال گذشته بابت خدمات بیمه درمان و تکمیلی درمان مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کرده اند می توانند مبلغ مربوطه را بازپس گیرند.
 
به گزارش بدوبس به نقل از ایپنا، روابط عمومی سندیکای بیمه گران اعلام کرد، بر اساس بخشنامه ای که از سوی سازمان امور مالیاتی  که در سال ۱۳۹۰ ابلاغ شد، تا کنون بابت خدمات درمانی و تکمیلی درمان از بیمه گذاران  مالیات  دریافت می شد که بر اساس رای جدید دیوان عدالت اداری، پرداخت کنندگانی که در طی شش سال گذشته  و از زمان اجرای بخشنامه فوق الذکر در صورتحساب هزینه های درمانی مالیات بر ارزش افزوده  پرداخت کرده اند می توانند با مراجعه به سازمان امورمالیاتی آن را مطالبه کنند.
 
سازمان امور مالیاتی طی بخشنامه ای به شماره ۹۲۵۳ مورخ نهم مهرماه سال ۱۳۹۰ خدمات درمانی را در صدر بخشنامه معاف اما در سطر آخر همان خدمات درمانی را از معافیت مستثنی اعلام کرد و برآن مالیات بر ارزش افزوده اعمال داشت.
 
دیوان عدالت اداری در تابستان گذشته، رای به ابطال استثنای ذکر شده در بخشنامه ۹۲۵۳ سازمان امورمالیاتی داد، که در پی آن رئیس سازمان امور مالیاتی در ابتدای مهرماه جاری حکم دیوان عدالت اداری را برای اجرا ابلاغ کرد.

 

تاریخ:1396/7/12

منبع:ایبِنا

: ایبِنا
آمار بازدید:2413
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران