ویرایش سوم صورت‌های مالی نمونه بانک‌ها توسط بانک مرکزی ابلاغ شد

بانک مرکزی در اطلاعیه‌ی 229171/96 مورخ 23/7/1396 اقدام به اعمال تغییرات جدیدی در نمونه صورت‌های مالی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری نمود و در همین راستا ویرایش سوم صورت‌های مالی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری را ابلاغ کرد.

 

به گزارش بدوبس به نقل از بانک مرکزی، در اطلاعیه ابلاغی مذکور اداره نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری، آن گروه از بانک‌ها و مؤسسات اعتباری که تاکنون مجمع عمومی خود را برگزار نکرده‌اند، ملزم به اعمال تغییرات لازم در پیش‌نویس صورت‌های مالی 1395 (بانک و تلفیقی گروه) براساس ویرایش جدید صورت‌های مالی می باشند و همچنین این دسته از بانک ها و موسسات اعتباری بایستی نسخه‌ای از آن را همراه با پیش‌نویس گزارش حسابرس مستقل و نیز گزارش موارد عدم انطباق با قوانین و مقررات پولی و بانکی برای بررسی و صدور مجوز برگزاری مجمع عمومی به بانک مرکزی ارسال کنند.

 

متن ابلاغیه به شرح زیر است

 

مدیر عامل محترم موسسه اعتباری توسعه

جناب آقای سید امین جوادی – مدیر عامل محترم موسسه اعتباری ملل

مدیر عامل محترم موسسه اعتباری نور

 

با سلام

احتراما، پیرو بخشنامه شماره 200089/96 مورخ 28/06/1396، در خصوص ابلاغ توافقات انجام شده بین این بانک و وزارت امور اقتصادی و دارایی، جهت رفع مشکلات مربوط به گزارشگری مالی و گزارش های سالانه بانک ها و موسسات اعتباری، تغییراتی در صورت های مالی نمونه اعمال گردیده و ویرایش سوم آن تدوین شده است که به پیوست جهت بهره برداری ابلاغ می گردد.

مقتضی است آن دسته از بانک ها و موسسات اعتباری که تاکنون مجمع عمومی خود را برگزار نکرده اند، تغییرات لازم را در پیش نویس صورت های مالی 1395(بانک و تلفیقی گروه)اعمال نمایند و نسخه ای از آن را همراه با پیش نویس گزارش حسابرس مستقل و نیز گزارش موارد عدم انطباق با قوانین و مقررات پولی و بانکی برای بررسی و صدور مجوز برگزاری مجمع عمومی به این بانک ارسال نمایند./3469162

 

 

رونوشت:

 - وزارت امور اقتصادی و دارایی جناب آقای ندیمی بوشهری،جهت استحضار

 - سازمان بورس و اوراق بهادار جناب آقای دکتر امیری،جهت استحضار

 - سازمان حسابرسی جناب آقای سهیلی پور، مدیر عامل محترم، جهت استحضار و صدور دستور منقضی

 - جامعه حسابداران رسمی ایران جناب آقای علوی دبیر کل محترم،جهت استحضار

 - موسسه حسابرسی هوشیار بهمند – جهت اطلاع و اقدام لازم

 - موسسه حسابرسی بیات رایان – جهت اطلاع و اقدام لازم

 - موسسه حسابرسی هوشیار ممیز – جهت اطلاع و اقدام لازم

 

 

دانلود ابلاغیه

 

تاریخ:1396/7/30

منبع:بانک مرکزی

: بانک مرکزی
آمار بازدید:888
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده