نظر بنیاد IFRS درباره صورت عملکرد سپرده های سرمایه گذاری و نحوه انعکاس سپرده های سرمایه گذاری در تراز نامه

به گزارش بدوبس به نقل از جامعه حسابداران رسمی ایران طبق مصوبه سازمان حسابرسی به عنوان مرجع رسمی تدوین استانداردهای حسابداری در ایران، کلیه شرکت های بزرگ پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، بانک ها و شرکت های بیمه ملزم هستند صورت های مالی خود را برای دوره مالی که از اول فروردین 1395 شروع می شود، بر اساس استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی تهیه کنند.

 

در ارتباط با تهیه صورت های مالی بانک ها بر مبنای استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی، در دو مورد بین بانک مرکزی و سازمان حسابرسی اختلاف نظر وجود دارد و تهیه کنندگان صورت های مالی و حسابرسان را با چالش هایی مواجه کرده است.

 

پیرو نظر بنیاد IFRS در مورد تهیه صورت های مالی، سازمان حسابرسی در مورد اختلاف نظرهای پیش آمده نامه ای به آن بنیاد ارسال کرده است. در لینک ذیل نامه ارسال شده و همچنین پاسخ بنیاد IFRS ارئه شده است.

 

دانلود متن کامل نامه بنیاد IFRS

 

 

 

دریافت فایلهای آموزشی IFRS

تاریخ:1396/9/11

منبع:جامعه حسابداران رسمی ایران

: جامعه حسابداران رسمی ایران
آمار بازدید:784
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده