#روزحسابدار

در سال 2007 فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک) که سی‌امین سال تاسیس‌اش را جشن می گرفت، اعلام کرد از ۲ تا ۸ دسامبر سال ۲۰۰۷ (۱۱ تا ۱۷ آذرماه ۱۳۸۶) را به عنوان "هفته جهانی حسابداری" نام گذاری خواهد کرد و از تمامی اعضای خود در کشورهای جهان درخواست کرد تا آن هفته را در حرفه حسابداری کشور خود به همین نام اعلام کنند و گردهمایی‌ها یا آیین‌های ویژه‌ای را به همین مناسبت تدارک ببینند.

 

در آن سال، انجمن حسابداران خبره ایران به تبع تمامی کشورهای جهان ضمن اعلام این خبر از تمامی نهادهای حسابداری ایران درخواست کرد تا روزی را با عنوان #روزحسابدار تعیین نمایند. بر اساس آن فراخوان و نشست‌هایی که سپس بین رهبران انجمن حسابداران خبره ایران، جامعه حسابداران رسمی ایران (به عنوان دو انجمن ایرانی عضو آیفک)، انجمن حسابداری ایران، انجمن مدیران مالی و سازمان حسابرسی تشکیل شد، در گردهمایی ۱۳ آذر ماه سال 1386 مقرر شد روز ۱۵ آذر هر سال به عنوان "#روزحسابدار" در ایران نام‌گذاری شود.

 

نکته قابل ذکر این است که فراخوان آیفک صرفاً برای سال 2007 بود ولی آن رویداد تبدیل به یک سنت بسیار حسنه‌ در حرفه حسابداری ایران شد. به طوری که از آن سال به بعد حسابداران سرتاسر ایران همه ساله این روز عزیز را با برگزاری آیین‌هایی گرامی‌ می دارند.

 

در ده سال گذشته و پس از برگزاری اولین مراسم "#روزحسابدار" در ایران، تاکنون، ده‌ها  و بلکه صدها مراسم باشکوه در جای جای کشور برگزار شده است. حال با توجه به گذشت یک دهه از آن انتظار می رود این رویداد تبدیل به یک واقعه اثرگذار، مطلوب و مد نظر حسابداران شود؛ که لازمه آن مخابره اخبار این روز به نحوه شایسته و اثربخشی در سطح جامعه  می باشد.

 

یکی از مهمترین و در دسترس ترین راهکارهای انعکاس گسترده و اثربخش آیین‌های گرامی‌ داشت #روزحسابدار، استفاده از ابزارهای ارتباطی می باشد؛ خوشبختانه امروزه با گسترش روزافزون ابزارهای ارتباطی به‌ ویژه شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام، توئیتر، ... و سامانه‌های اشتراکی همچون آپارات، شنوتو و ... ظرفیت بسیار مناسبی برای انعکاس گسترده و اثربخش اخبار و اطلاعات مربوط به این قبیل رویدادها وجود دارد.

 

حال پیش بینی می شود، اگر امسال تمامی حسابداران سرتاسر کشور یک‌صدا در جهت پوشش خبری حداکثری این رویداد گام بردارند، به راحتی می‌توان آیین گرامیداشت #روزحسابدار سال جاری را به یکی از پربازتاب‌ترین رویدادهای حرفه‌ای کشور در سطح ملی تبدیل نمود.

 

گرامی داشت هرچه بهتر و اثر بخشی روز افزون این روز دغدغه اصلی تمامی اساتید و بزرگان حرفه حسابداریست، از همین رو می توان به پیشنهاد دکتر محسن قاسمی دبیرکل انجمن حسابداران خبره ایران اشاره کرد، که ایشان پیشنهاد نموده اند: برای دستیابی به این مهم کافی است هر حسابدار در شبکه‌های اجتماعی که حضور دارد اخبار و اطلاعات مربوط به این رویداد را با هشتگ #روزحسابدار بازنشر کند. حتی اگر دو همکار حسابدار در یک شرکت کوچک با خرید یک کیک مختصر دقایقی را به گرامیداشت این روز اختصاص می‌دهند، اگر عکس‌ها و فیلم‌های آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند، بازتاب آن بیشتر از برگزاری همایشی چندصد نفری است که هیچ تصویر و فیلم و خبری از آن در سطح عمومی مخابره نشود. اگر ظرف هفته‌های آینده ده‌ها هزار و حتی صدها هزار مطلب زیر این هشتگ در شبکه‌های اجتماعی مختلف انتشار پیدا کند، مسلماً این رویداد به یکی از پربازتاب‌ترین رویدادها در سطح ملّی تبدیل خواهد شد.

 

در پایان لازم به ذکر است بدوبس به عنوان اولین شبکه اجتماعی حسابداران، حسابرسان و فعالین حوزه مالی همانند سالیان پیشین، ضمن گرامی داشت این روز مهم، درکنار ارائه خدمات متنوع جهت هم افزایی و ارتقای علمی و شغلی، بستر لازم جهت به اشتراک گذاری اخبار و رخدادهای این روز مهم را فراهم نموده است. لذا کلیه فعالین حوزه مالی می توانند با ورود به صفحه کاربری خود اخبار، تصاویر، ویدئوها و ... درخصوص این روز مهم را ثبت و به اشتراک بگذارند.

 

ورود به پروفایل بدوبس

 

عضویت در بدوبس

 

 

 می توانید مطالب مرتبط با #روزحسابدار را در زیر مطالعه نمایید
 
از سرود جامعه حسابداران رسمی ایران رونمایی شد "حساب عشق را بنویس" + دانلود
 
مراسم گرامیداشت #روزحسابدار، جامعه حسابداران رسمی ایران برگزار شد

انعکاس گسترده #روزحسابدار در کشور

 
لزوم درج #روزحسابدار در تقویم رسمی کشور 

 

 


#روزحسابدار

#روزحسابدار

 

تاریخ:1396/9/12

نوبسنده:بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:611
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده