لزوم درج #روزحسابدار در تقویم رسمی کشور

با توجه به قدمت علم حسابداری در ایران، همچنین طیف بزرگ فعالین این حوزه، و با گذشت یک دهه از نام گذاری #روزحسابدار در ایران، جهت اعتلای این حرفه و ارزش نهادن حسابداری برای همگان، لزوم درج این روز در تقویم رسمی کشور بیش از پیش احساس می شود.

 

علم حسابداری از 14 قرن پیش و به واسطه یک کشیش ایتالیایی به وجود آمده است و در طول زمان به تمامی نقاط دنیا وارد شده و امروزه شاهد تبدیل شدن حسابداری به یکی از مهمترین و فراگیرترین علوم در تمامی دنیا می باشیم.

 

علم حسابداری، جزء لاینفک هر بنگاه اقتصادی کوچک و بزرگ می باشد، از همین رو بخش زیادی از فعالیت های هر کسب و کاری به فعالیت های حسابداری اختصاص می‌یابد. علاوه بر آن توجه بیش از پیش دولت به بحث مالیات و توزیع ثروت در کشور اهمیت علم حسابداری در تمامی اقشار جامعه را پررنگ تر کرده است، لذا حسابداران نقش بسزایی در توسعه اقتصادی کشور دارند و بدیهی است هرچه نقش حسابداران جدی تر گرفته شود، می‌توان امید بیشتری به حل مشکلات اقتصادی و مالیاتی کشور داشته باشیم.

 

برای رقم خوردن این اتفاق مهم در حرفه حسابداری، تلاش‌ها و اقدامات گسترده ای از سوی افراد و نهادهای مختلف در سرتاسر کشور انجام شده است؛ همچنین جامعه حسابداران رسمی ایران نیز، درخواستی رسمی را از طریق وزیر سابق امور اقتصادی و دارایی به شورای نامگذاری ایام (شورای فرهنگ عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) ارسال کرده است که در حال طی مراحل متداول است.

یکی از مهمترین اقدامات تمامی حسابداران جهت تحقق این هدف، می تواند برگزاری آیین‌های گرامی‌داشت باشکوه و متعدد در شهرهای مختلف کشور باشد، که تاثیر بسزایی در تصمیم شورای نام گذاری ایام خواهد داشت. البته نکته حائز اهمیت مخابره شایسته و اثر بخش این رویدادها در سطح جامعه می باشد، در غیر اینصورت اثرگذاری مطلوب و مدنظر حسابداران را نخواهد داشت.

 

لذا در راستای دستیابی به این مهم، بایستی هر حسابدار تبدیل به یک رسانه برای حرفه شود، که خوشبختانه امروزه با گسترش روزافزون ابزارهای ارتباطی و سامانه‌های اشتراکی ظرفیت مناسبی برای انعکاس گسترده و اثربخش اخبار و اطلاعات مربوط به این قبیل رویدادها وجود دارد. که تمامی حسابداران سرتاسر کشور می توانند در جهت پوشش خبری حداکثری این رویداد گام مهمی بردارند، و آیین گرامیداشت روز حسابدار را به یکی از پر بازتاب ‌ترین رویدادهای حرفه‌ای در سطح کشور تبدیل کنند.

 

  جهت ایجاد وحدت رویه و نیز یکپارچگی انتشار اخبار این رویداد مهم، کافیست تمامی فعالین این حوزه مطالب و اخبار خود را با #روزحسابدار (هشتگ روز حسابدار) بازنشر کنند، تا این رویداد را به یکی از پر بازتاب ترین وقایع کشور تبدیل شود.

 

 

می توانید مطالب مرتبط با #روزحسابدار را در زیر مطالعه نمایید

 

پویش #روزحسابدار

 

از سرود جامعه حسابداران رسمی ایران رونمایی شد "حساب عشق را بنویس" + دانلود

 

مراسم گرامیداشت #روزحسابدار، جامعه حسابداران رسمی ایران برگزار شد

 

انعکاس گسترده #روزحسابدار در کشور

 

 

 

 

#روزحسابدار

#روزحسابدار

 

تاریخ:1396/9/13

منبع:بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:683
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده