پذیرفته‌شدگان آزمون "حسابدار مدیریت خبره سال 1396" طی مراسم ویژه معرفی شدند
نخستین گروه از پذیرفته‌شدگان آزمون "حسابدار مدیریت خبره سال 1396" طی مراسم ویژه که همزمان با بزرگداشت #روزحسابدار، توسط انجمن حسابداران خبره ایران و با حمایت مالی گروه همکاران سیستم، در حضور تمامی شرکت‌کنندگان در این آزمون در هتل بین المللی استقلال تهران برگزار شد، معرفی شدند.
 
 
 
به گزارش بدوبس به نقل از انجمن حسابداران خبره ایران، نخستین گروه از حسابداران مدیریت خبره که در آزمون انجمن حسابداران خبره ایران پذیرفته شدند، طی مراسم ویژه درحضور تمامی شرکت کنندگان در آزمون حسابدار مدیریت خبره سال 1396 و جمعی از اعضاء و رئیسان ادوار مختلف شورای عالی انجمن و رئیسان انجمن‌های حرفه‌ای و دانشگاهی ایران و رئیسان انجمن‌های حسابداران و مدیران مالی استان‌های مختلف کشور (اصفهان، گیلان، قزوین) که عصر روز یکشنبه 1396/09/26 برگزار شد، معرفی شدند.
 
 
بدوبس#روزحسابدار
 
 
 
حال به ارائه گزارشی از مراسم عصر روز گذشته می پردازیم
 
 
اولین سخنران مراسم رحمت‌اله صادقیان، رئیس شورای عالی انجمن و عضو هیئت تشخیص صلاحیت حسابداران مدیریت خبره، بودند، که ایشان ضمن خوشامدگویی به حاضرین، توضیحاتی پیرامون پیشینه تاریخی اعطای گواهینامه‌های حرفه‌ای در حرفه حسابداری ایران ارائه نمودند، و درخصوص ضرورت اجرای ماده (8) اساسنامه جدید انجمن، مصوب 23 تیر 1393، که مربوط به اعطای گواهینامه‌های حرفه‌ای غیرحسابرسی در انجمن حسابداران خبره ایران، در دو زمینه تخصصی "حسابدار مدیریت خبره" و "حسابدار مالی خبره" می باشد تاکید ورزیدند.
 
جناب آقای صادقیان، در ادامه سخنرانی خود با تاکید بر حضور نزدیک به یک و نیم میلیون حسابدار شاغل در حرفه حسابداری، به ضرورت اتحاد بین انجمن‌ها و نهادهای مختلف حرفه‌ای و دانشگاهی، در سطح راهبردی،جهت تاثیرگذاری بیشتر و تاثیر گذارتر در جامعه پرداخت.
 
 
بدوبس#روزحسابدار
 
 
پایان بخش سخنرای ابتدایی، پخش کلیپ درخصوص برگزاری نخستین آزمون حسابدار مدیریت خبره انجمن حسابداران خبره ایران بود.
 
 
 
بخش بعدی مراسم به ارائه گزارش هیئت تشخیص صلاحیت حسابداران مدیریت خبره اختصاص یافت؛ امیر ابراهیم‌زاده، عضو شورای عالی و عضو هیئت تشخیص صلاحیت حسابداران مدیریت خبره، به نمایندگی از این هیئت، پشت تریبون آمد و به ارائه گزارشی درباره روند تشکیل هیئت، تعیین مواد و منابع آزمون سال جاری، آمار متقاضیان شرکت در آزمون، اعضای واجد شرایط، تعداد حاضران در آزمون و نهایتاً تعداد پذیرفته‌شدگان و افراد پذیرفته‌شده در یک تا سه درس (به صورت مشروط) پرداخت. طبق اعلام ابراهیم زاده، 400 عضو انجمن متقاضی شرکت در آزمون سال 1396 بودند، که پس از بررسی‌های انجام‌شده تنها 241 از اعضا شرایط مقرر برای شرکت در آزمون را دارا بودند. که از این تعداد، 167 نفر در روز آزمون، در جلسه حاضر شدند؛
 
در پایان با ارزیابی های صورت گرفته از پاسخ‌نامه‌ها، 31 نفر به عنوان نخستین گروه اعضای خبره انجمن در شاخه تخصصی حسابدار مدیریت خبره، پذیرفته‌شدند، که صلاحیت این افراد پس از قبولی قطعی در آزمون به تایید هیئت تشخیص صلاحیت حسابداران مدیریت خبره و شورای عالی رسید.
 
 
بدوبس#روزحسابدار
 
 
 
پایان بخش ارائه گزارش درخصوص آزمون به پخش بخش‌هایی از مصاحبه ویدئوی انجام‌شده با تعدادی از شرکت‌کنندگان در آزمون یادشده
 
 
تقدیر از سه نفر برتر آزمون حسابدار مدیریت خبره سال 1396 بخش بعدی مراسم بود، که این امر با حضور اعضای هیئت تشخیص صلاحیت حسابداران مدیریت خبره، آقایان، رحمت‌اله صادقیان، منصور شمس‌احمدی، غلامحسین دوانی، مجید میراسکندری، علی مصدر، اسفندیار گرشاسبی، و امیر ابراهیم‌زاده، برگزار شد و از سه نفر برتر آزمون، آقایان حامد امینیان، جمشید پیک فلک و جواد طهماسبی با اعطای تقدیرنامه قدردانی شد.
 
 
بدوبس#روزحسابدار
 
 
 
سپس، اسامی تمامی پذیرفته‌شدگان آزمون حسابدار مدیریت خبره سال 1396اعلام، و پذیرفته شدگان به حاضرین معرفی شدند.
 
 
که اسامی پذیرفته شدگان به شرح ذیل می باشد:
 
خانم‌ها و آقایان، هادی اولاد، محسن ژاله آزاد زنجانی، محمدمهدی شاطرزاده، اشکاندخت نَمسِه‌چی، علی بیات، احمد بیابانی، امیر فلکی طرازکوهی، حسین مَرجَوی، فریدون امجدیان، هاجر باطنی، سیدمحمد طباطبایی، فاطمه پوریعقوبی، مهناز خشنودنیا، حجت‌اله بابایی، هنگامه مقدس‌پور، سودابه گودرزی، محمدنادر خمجانی، عباس سخاوت، محمد حسین‌پور، مسعود خوروین، غلامعباس عالیشوندی، داود بهادر، رضا چَلانی، فریدون داود وندی، ساسان حدادی، اسداله حمیدی، رحمان خانی گنبد، و حمید حق‌نویس.
 
 
بدوبس#روزحسابدار
 
 
لازم به ذکر از که بر مبنای ارزیابی پاسخ‌نامه‌ها، برخی دیگر از اعضای شرکت کننده در آزمون به صورت مشروط مواد چهارگانه پذیرفته‌ شدند، که این افراد با توجه به مصوبه هیئت تشخیص صلاحیت حسابداران مدیریت خبره، می توانند در صورت ثبت‌نام در دو آزمون آینده حسابدار مدیریت خبره، صرفاً به پاسخ‌گویی سایر مواد آزمون بپردازند. که این افراد نیز به حاضرین معرفی شدند، که در ذیل اسامی آنها ذکر شده استـ
 
 
پذیرفته‌شدگان مشروط «حسابداری مدیریت: کلیات»
خانم‌ها و آقایان: پیمان ویسه، محمدمهدی مقامی، آزاده سوری، هایده رحیمی، و محمد معدنی
 
پذیرفته‌شدگان مشروط «حسابداری مدیریت: ارزیابی عملکرد»
آقایان: محمد معدنی، محمدمهدی مقامی، علی جلالی‌فر، بهزاد مقرب کلخوران، و پیمان ویسه
 
پذیرفته‌شدگان مشروط «حسابداری مدیریت: تصمیم‌گیری»
خانم‌ها و آقایان: آزاد فرح‌افزون، علیرضا فلکی طرازکوهی، هایده رحیمی، آی‌تک درودی‌نژاد کر، نوشان خوش‌بخت، آزاده سوری، و کیوان تجردی
 
پذیرفته‌شدگان مشروط «برنامه‌ریزی استراتژیک»
خانم‌ها و آقایان: پیمان ویسه، محمدمهدی مقامی، مهدی سلطانی، بهزاد مقرب کلخوران، نعمت رادمنش، علی جلالی‌فر، محمدکاظم سوهانیان، مهدی مقدسی، آرین نصیرزاده گلجاهی، نوشان خوش‌بخت، فریبرز موسی رضائی، منا پاشاپور، روح‌اله مردان واجاری، مهرداد اسماعیلی، زهرا دیده‌ور، علیرضا فلکی طرازکوهی، آزاد فرح‌افزون، آی‌تک درودی‌نژاد کر، جواد محمدزاده میرابی، یوسف آزادوار، سعید کریمی‌پور سریزدی، حسن حسینی
 
 
 
پس از معرفی پذیرفته شدگان قطعی و مشروط آزمون، کلیپ مربوط به مجله حسابدار به عنوان ماهنامه انجمن حسابداران خبره ایران پخش شد
 
 
 
پس از پخش کلیپ، از سه نفر از نویسندگان برگزیده مجله حسابدار طی یک سال گذشته، آقایان، اصغر دمیرچی، امیرهادی معنوی مقدم، و دانیال محجوب، با اهدای لوح و هدیه تقدیر به عمل آمد، که این بخش از مراسم با حضور رحمت‌اله صادقیان، رئیس شورای عالی، محسن قاسمی، دبیرکل، و پرویز صداقت، سردبیر مجله حسابدار، برگزار شد.
 
 
بدوبس#روزحسابدار
 
 
 
بخش بعدی مراسم اختصاص به تقدیر از سی سال خدمات گروه همکاران سیستم داشت، در این بخش با اهدای لوح سپاس‌نامه توسط رحمت‌اله صادقیان، رئیس شورای عالی، و محسن قاسمی، دبیرکل، به نماینده شرکت همکاران سیستم – سرکار خانم پگاه گرانمایه، مدیرعامل موسسه پژوهش و آموزش همکاران سيستم – از قریب به سی سال خدمات ارزشمند بنیان‌گذاران، مدیران و کارشناسان گروه همکاران سیستم در ارائه راهکارهای نرم‌افزاری حسابداری و مدیریت منابع سازمانی به کسب‌وکارهای بزرگ، متوسط و کوچک ایرانی قدردانی شد.
 
 
بدوبس#روزحسابدار
 
 
 
یکی از بخش های پایانی مراسم، از پرویز گلستانی به عنوان چهره ماندگار انجمن حسابداران خبره ایران تقدیر به عمل آمد. در این بخش که با حضور اعضای شورای عالی و دبیرکل انجمن، آقایان، رحمت‌اله صادقیان، هوشنگ خستوئی، منصور شمس‌احمدی، غلامحسین دوانی، مصطفی باتقوا، امیر ابراهیم‌زاده و محسن قاسمی، برگزار شد، از یک عمر خدمات ماندگار و حضور اثرگذار پرویز گلستانی در انجمن حسابداران خبره ایران قدردانی و سپاس به عمل آمد.
 
 
بدوبس#روزحسابدار
 
 
 
پایان بخش مراسم اجرای موسیقی زنده سنتی توسط گروه مهرورزان – جواد عزیزی (نوازنده دیوان، خواننده و سرپرست گروه)، امیـن یساولی (نوازنده عود)، مرتضی فتحی (نوازنده کمانچه)، مـیلاد داول (نوازنده دف)، امید ثمری (نوازنده تنبک) بود
 
 
 
 
همچنین در حاشیه مراسم روز گذشته،  تمبر یادبود «15 آذر #روزحسابدار» منقش به تصویر زنده‌یاد استاد حسن سجادی‌نژاد، توسط اعضای هیئت مدیره انجمن مدیران مالی اصفهان به رحمت‌اله صادقیان، رئیس شورای عالی، و محسن قاسمی، دبیرکل،  اهدا شد. در این بخش اعضای هیئت مدیره انجمن مدیران مالی اصفهان، خانم‌ها و آقایان، رضا صنعتی‌زاده (رئیس)، شادمان امینی (نایب رئیس)، سعید خواجه دهاقانی (عضو و دبیر)، و فاطمه هادلوند (خزانه‌دار) – که همگی از اعضای انجمن حسابداران خبره ایران نیز می باشند، حضور داشتند.
 
 

می توانید مطالب مرتبط با #روزحسابدار را در زیر مطالعه نمایید

 

پویش #روزحسابدار

 

از سرود جامعه حسابداران رسمی ایران رونمایی شد "حساب عشق را بنویس" + دانلود

 

مراسم گرامیداشت #روزحسابدار، جامعه حسابداران رسمی ایران برگزار شد

 

لزوم درج #روزحسابدار در تقویم رسمی کشور

 

انعکاس گسترده #روزحسابدار در کشور

 

 رونمایی از تمبر یادبود #روزحسابدار

 

برگزاری آیین گرامیداشت #روزحسابدار استان گیلان

 

 

 

#روزحسابدار

#روزحسابدار

 

 

تاریخ:1396/9/27

منبع:انجمن حسابداران خبره ایران

: انجمن حسابداران خبره ایران
آمار بازدید:2004
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده