معافیت کارفرمایان از پرداخت سهم حق بیمه
با توجه به مصوبه هیأت دولت، هریک از کارفرمایان درصورتی که اقدام به جذب فارغ التحصیلان دارای مدرک لیسانس و بالاتر نمایند، به مدت ۲ سال از پرداخت سهم کارفرما در حق بیمه معاف خواهند شد.
 
 
به گزارش بدوبس به نقل از مهر، طبق مصوبه هیئت دولت، تمامی کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی که دارای مجوز کسب وکار می باشند، در صورتی که اقدام به جذب و استخدام بیکارانی که دارای مدرک لیسانس وبالاتر نمایند، تا ۲ سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرما معاف خواهند شد.
 
 
این معافیت درصورتی شامل کارفرمایان خواهد شد که لیست بیمه ارسالی آنها به سازمان تامین اجتماعی بعداز استخدام نیروی کار جدید نسبت به قبل از استخدام فارغ‌التحصیلان دانشگاهی افزایش یافته باشد، و نیز اقدام به جذب افرادی نمایند که که در مرکز کاریابی و مشاوره شغلی ثبت نام کرده‌اند.
 
 
لازم به ذکر است، در سال 1395 نرخ بیکاری جمعیت فارغ التحصیل یا در حال تحصیل دوره‌های عالی با رشد 1.5 درصدی نسبت به سال 94 مواجه شد، و به نرخ ۲۰ درصد رسید. که طبق این آمار میزان بیکاری در مردان ۱۴.۱ درصد و در زنان ۳۱.۱ درصد می باشد.
تاریخ:1396/10/4

منبع:مهر

: مهر
آمار بازدید:2090
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده