جامعه حسابداران رسمی آزمون رتبه بندی شاغلین در موسسات حسابرسی را برگزار کرد

به نقل از وب سایت جامعه حسابداران رسمی ایران، در ساعت 14 روز پنجشنبه پنجم مهر ماه 97 آزمون رتبه­ بندی شاغلین حرفه ای در موسسات حسابرسی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد.

آزمون رتبه­ بندی کارکنان حرفه­ای موسسات حسابرسی در سه رتبه شامل سرپرست ارشد حسابرسی، سرپرست حسابرسی و حسابرس ارشد برگزار شد. 1167 نفر از شاغلین حرفه ای در موسسات حسابرسی در این آزمون شرکت کردند که البته تعداد ثبت نام کنندگان 1419 بود و 252 نفر از ثبت نام کنندگان در آزمون شرکت نکردند. طیق آمار ارائه شده توسط پایگاه اطلاع رسانی جامعه حسابداران رسمی ایران، 75 سرپرست ارشد حسابرسی، 199 سرپرست و 1145 حسابرس ارشد در این آزمون ثبت نام کرده بودند. شایان ذکر است هدف از برگزاری این آزمون ارتقای دانش تخصصی و یکپارچه نمودن رتبه های حرفه ای شاغلین انفرادی و پرسنل موسسات حسابرسی می باشد که به صورت منظم توسط جامعه حسابداران رسمی ایران برگزار می کردد. همچنین از دیگر افداف برگزاری این آزمون می توان به دستیابی به رتبه های بالاتر در حرفه حسابرسی شامل سرپرست ارشد حسابرسی، سرپرست حسابرسی و حسابرس ارشد اشاره کرد.

 

تاریخ:1397/7/5

منبع:جامعه حسابدارن رسمی ایران

: جامعه حسابدارن رسمی ایران
آمار بازدید:297
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده