معافیت مالیات واردات برای واحدهای تولیدی واحدهای تولیدی

طبق بخشنامه‌ی مرکز واردات و مناطق ویژه گمرک ایران، واحدهای تولیدی از پرداخت مالیات واردات معاف شدند.
به گزارش بدوبس به نقل از تسنیم، طبق بخشنامه‌ی مرکز واردات و مناطق ویژه گمرک ایران، کلیه واحدهای تولیدی به غیر از تولید کنندگان کالاهای کامل و کالاهای غیر مرتبط با حوزه ی تولید از پرداخت 4 درصد مالیات علی‌الحساب واردات معاف شدند.
بخشنامه ابلاغیه به شرح ذیل است :
پیرو بخشنامه‌ی شماره‌ی 101512‏/95‏/191 مورخ 02‏/06‏/95 موضوع ابلاغیه‌ی مقام عالی وزارت اموراقتصادی و دارایی درخصوص اخذ مالیات علی‌الحساب واردات، با عنایت به ابهامات مطروحه از سوی برخی گمرکات اجرایی کشور و به منظور شفاف نمودن موضوع اعلام می‌دارد:
1.  مطابق بخشنامه‌ی صدرالاشاره، واردات کالا (با رعایت مستثنیات ذکر شده در آن بخشنامه) مشمول پرداخت مالیات علی الحساب به میزان 4 درصد مجموع ارزش کالا و حقوق ورودی متعلقه می‌باشد. بدیهی است که کشف هرگونه مغایرت که منجر به اخذ مابه التفاوت ارزش و حقوق ورودی گردد، مستلزم مطالبه مابه‌التفاوت مالیات علی الحساب (موضوع آن بخشنامه) بر اساس تفاوت ارزش و حقوق ورودی پیش آمده نیزخواهد بود.
2.  واحدهای تولیدی از پرداخت مالیات موصوف معاف می‌باشند. لیکن بدیهی است که این معافیت صرفاً شامل واردات کالاهای مرتبط با حوزه فعالیت واحد تولیدی بوده و واردات کالاهای غیرمرتبط و نیز محصول نهایی واحدهای تولیدی را شامل نخواهد بود.

تاریخ:1395/11/12

منبع:تسنیم

: تسنیم
آمار بازدید:
گروه خبری:
اخبار مرتبط
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران