لزوم پرداخت عیدی به کارگران بیمه نشده و سقف عیدی امسال

اسماعیل ظریفی آزاد مدیرکل روابط کار وزات تعاون، کار و رفاه با بیان اینکه کارگران بیمه نشده هم عیدی دریافت خواهند کرد، سقف عیدی امسال کارگران را ۲,۴ میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش بدوبس، ظریفی آزاد درباره نحوه محاسبه عیدی کارگران گفت: تمامی کارفرمایانملزم به پرداخت عیدی به کارگران می باشند، که نحوه محاسبه آن براساس قانون مصوب شش اسفند سال ۱۳۷۰ مجلس شورای اسلامی، عیدی هر کارگر معادل ۶۰ روز مزد یا دو ماه حقوق است.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی برای عیدی سقفی را تعیین کرده که این سقف معادل ۹۰ روز حداقل دستمزد است و با توجه به میزان حداقل دستمزد امسال، در نهایت سقف عیدی کارگران حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود که کارفرمایان ملزم به پرداخت بیش از این مبلغ نمی باشند.

در پایان وی با اشاره به اینکه کارگران بیمه نشده هم بایستی عیدی دریافت نمایند، گفت: درصورتی که کارگری عیدی خود را دریافت نکرد می تواند به مراجع حل اختلاف مراجعه و نسبت به این موضوع شکایت کند.

تاریخ:1395/12/16

منبع:بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:734
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده