کمبود نیروی حسابدار متخصص در آمریکا + نرخ حقوق دریافتی یک حسابدار در آمریکا

پس از اعمال تغییرات اساسی در اصول عمومی پذیرفته‌شده حسابداری GAAP که حاکم بر نظام گزارشگری مالی ایالات متحده آمریکا می باشد، شرکت‌ها سخت به دنبال حسابداران فنی و کارشناسان نظارتی توانمند به درک قوانین که از تطابق عملکرد مدیریت و کارکنان با این قوانین اطمینان دهند، می باشند. 

به گزارش بدوبس به نقل از وال‌استریت ژورنال، شرکت‌ها در آمریکا در تلاش هستند تا خود را با تغییر قوانین حسابداری تطبیق دهند، و در همین راستا مشکل اصلی کمبود حسابداران برای مواجه با این تغییرات است. به این علت به کارگیری و جذب حسابداران متخصص در این حوزه رقابت فزاینده‌ای بین شرکت‌های بزرگ حسابداری، ایجاد کرده است. با وجود اینکه شرکت‌های بزرگ می‌توانند کار خود را به شرکت‌های بزرگ حسابداری و موسسات خدمات مالی واگذار و برون‌سپاری کنند، ولی ترجیح می‌دهند برای اجرا و نظارت بر استاداردهای حسابداری از نیروهای متخصص داخلی استفاده نمایند.

طبق گزارش های آماری نیروی کار در آمریکا، نرخ بیکاری حسابداران و حسابرسان با تجربه در 5 سال گذشته نزدیک به 2 درصد کاهش داشته و از 4.2 درصد در سال 2011 به 2.5 درصد در سال ۲۰۱۶ رسیده است، که این کاهش مداوم نشان از تقاضا روز افزون برای جذب حسابداران حرفه‌ایاست. بررسی ها نشان می دهد این رشد تقاضا تا حد زیادی متاثر از الزام شرکت‌ها به اجرای قوانین جدید هیات استانداردهای حسابداری مالی آمریکا، می باشد که شرکت ها را ملزم به رعایت استانداردهایی مانند تغییرات شیوه‌ی ثبت درآمدها و گزارش ارزش اجاره‌ها برای انعکاس در ترازنامه‌ی می نماید.

بر اساس گزارش اداره‌ی آمار نیروی کار آمریکا، حقوق پرداختی به حسابداران حرفه‌ای از ۱۵۰  هزار دلار شروع می شود و در برخی از موارد به بیش از‌ ۲۵۰ هزار دلار در سال می رسد، که میانگین حقوق حسابداران و حسابرسان را در سال می توان عددی معادل ۶۷٫۱۹۰ دلار تخمین زد.

تاریخ:1395/12/21

منبع:وال‌استریت ژورنال

: وال‌استریت ژورنال
آمار بازدید:557
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران