کمبود نیروی حسابدار متخصص در آمریکا + نرخ حقوق دریافتی یک حسابدار در آمریکا

پس از اعمال تغییرات اساسی در اصول عمومی پذیرفته‌شده حسابداری GAAP که حاکم بر نظام گزارشگری مالی ایالات متحده آمریکا می باشد، شرکت‌ها سخت به دنبال حسابداران فنی و کارشناسان نظارتی توانمند به درک قوانین که از تطابق عملکرد مدیریت و کارکنان با این قوانین اطمینان دهند، می باشند. 

به گزارش بدوبس به نقل از وال‌استریت ژورنال، شرکت‌ها در آمریکا در تلاش هستند تا خود را با تغییر قوانین حسابداری تطبیق دهند، و در همین راستا مشکل اصلی کمبود حسابداران برای مواجه با این تغییرات است. به این علت به کارگیری و جذب حسابداران متخصص در این حوزه رقابت فزاینده‌ای بین شرکت‌های بزرگ حسابداری، ایجاد کرده است. با وجود اینکه شرکت‌های بزرگ می‌توانند کار خود را به شرکت‌های بزرگ حسابداری و موسسات خدمات مالی واگذار و برون‌سپاری کنند، ولی ترجیح می‌دهند برای اجرا و نظارت بر استاداردهای حسابداری از نیروهای متخصص داخلی استفاده نمایند.

طبق گزارش های آماری نیروی کار در آمریکا، نرخ بیکاری حسابداران و حسابرسان با تجربه در 5 سال گذشته نزدیک به 2 درصد کاهش داشته و از 4.2 درصد در سال 2011 به 2.5 درصد در سال ۲۰۱۶ رسیده است، که این کاهش مداوم نشان از تقاضا روز افزون برای جذب حسابداران حرفه‌ایاست. بررسی ها نشان می دهد این رشد تقاضا تا حد زیادی متاثر از الزام شرکت‌ها به اجرای قوانین جدید هیات استانداردهای حسابداری مالی آمریکا، می باشد که شرکت ها را ملزم به رعایت استانداردهایی مانند تغییرات شیوه‌ی ثبت درآمدها و گزارش ارزش اجاره‌ها برای انعکاس در ترازنامه‌ی می نماید.

بر اساس گزارش اداره‌ی آمار نیروی کار آمریکا، حقوق پرداختی به حسابداران حرفه‌ای از ۱۵۰  هزار دلار شروع می شود و در برخی از موارد به بیش از‌ ۲۵۰ هزار دلار در سال می رسد، که میانگین حقوق حسابداران و حسابرسان را در سال می توان عددی معادل ۶۷٫۱۹۰ دلار تخمین زد.

تاریخ:1395/12/21

منبع:وال‌استریت ژورنال

: وال‌استریت ژورنال
آمار بازدید:652
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده