عیدی و حق اولاد سال 1396 + جدول تغییرات در سال 1396

با تصویب میزان مزد کارگران در سال 1396 توسط شورای عالی کار، مبلغ عیدی و پاداش پایان سال و میزان حق اولاد کارگران نیز تعیین شد.

به گزارش  بدوبس به نقل از ایسنا،  پس از تصویب افزایش حقوق کارگران در جلسه نهایی شورای عالی کار به میزان ۱۴.۵ درصد و به دنبال آن تعیین مبلغ 997.300 تومان به عنوان حداقل حقوق کارگران، میزان حق اولاد کارگران شاغل متاهل دارای یک فرزند معادل 92.991 تومان و دارای دو فرزند 185.982 تومان تعیین شد. که در جدول زیر میزان تغییرات حق اولاد در 5 سال گذشته قابل مشاهده است.


میزان تغییرات حق اولاد کارگران در 5 سال گذشته (کلیه ارقام به تومان)

بدوبس- جدول تغییرات حق اولاد

همچنی مبلغ عیدی و پاداش پایان سال مشمولان قانون کار نیز پس از تصویب رقم پایه حقوق کارگران در سال ۱۳۹۶، قابل محاسبه و تعیین گردید. که به موجب ماده واحده مربوطه مصوب سال ۷۰ مجلس شورای اسلامی، میزان حداقل عیدی کارگران دو برابر حداقل حقوق پایه و حداکثر عیدی به شرطی که از مصوبه قانون کار بیشتر نشود، سه برابر پایه حقوق خواهد بود؛ که با احتساب حداقل دستمزد سال 1396 به میزان ۹۳۰ هزار تومان، حال میزان کمترین عیدی کارگران در سال ۹۶،  1.860.000 تومان و سقف عیدی کارگران در سال 1396، 2.790.000 تومان خواهد بود. در جدول زیر میزان تغییرات عیدی در 55 سال گذشته قابل مشاهده است.


میزان تغییرات عیدی کارگران در 5 سال گذشته (کلیه ارقام به تومان)

بدوبس - جدول تغییرات عیدی

تاریخ:1395/12/28

منبع:ایسنا

: ایسنا
آمار بازدید:16656
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده