میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1396

محمد حسن زدا معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی، خبر از افزایش حقوق بازنشستگان حداقل بگیر تحت پوشش تامین اجتماعی به میزان 14/5 درصد در سال 1396 داد.

به گزارش بدوبس به نقل از ایران، حسن زدا گفت: سازمان تأمین اجتماعی با تبعیت از مصوبه شورای عالی کار درخصوص میزان حداقل دستمزد کارگران و طبق قانون، حداقل حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران این سازمان را در سال جاری ۹۳۰هزار تومان تعیین کرد. وهمچنین نرخ رشد حقوق برای بازنشستگان حداقل بگیر 14/5 درصد خواهد بود، که تعداد آنان بیش از یک میلیون و چهارصد هزارنفر است.

وی در خصوص میزان افزایش حقوق سایر بازنشستگان و مستمری بگیران، اعلام کرد: بزودی پیشنهاد این سازمان درخصوص میزان افزایش حقوق در قالب طرحی به هیأت دولت ارائه می‌شود، که لازم به ذکر است برای بازنشستگانی که حقوق‌شان بالاتر از حداقل حقوق است میزان افزایش حقوق‌شان به طور قطع بالاتر از نرخ تورم خواهد بود.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی بیان اعلام این خبر که، در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از بازنشستگان و مستمری بگیران حداقل حقوق را دریافت می‌کنند، گفت طبق ماده ۱۱۱ قانون تأمین اجتماعی مستمری پرداختی نباید از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار کمتر باشد، که با این حساب حداقل حقوق این افراد در سال 1396 با افزایش 14/5 درصدی از ۸۱۲هزار تومان به ۹۳۰ هزار تومان افزایش خواهد یافت .

زدا در خصوص زمان اجرای این افزایش حقوق اظهار داشت، با توجه به اینکه افزایش حقوق بازنشستگان باید در هیأت وزیران به تصویب برسد، به ‌احتمال فراوان افزایش حقوق مستمری بگیران به ماه اردیبهشت موکول می‌شود.

وی در پایان با اشاره به رشد 81 درصدی حقوق مستمری بگیران در چهار سال گذشته، میزان افزایش حقوق را در سال های 92، 93، 94، و 95 به ترتیب 25، 25، 17 و ۱۴ درصد اعلام کرد.

تاریخ:1396/1/10

منبع:ایران

: ایران
آمار بازدید:1715
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران