ادغام یا کاهش فعالیت های شرکت های بیمه، در صورت نرسیدن به حداقل سرمایه

عبدالناصر همتی رئیس کل بیمه مرکزی، با اعلام فرصت۱۱ ماهه شرکت های بیمه برای رساندن سرمایه خود به حداقل سرمایه مورد نیاز، از تمامی شرکت‌های بیمه درخواست کرد تا با ارائه اطلاعات صحیح، به بیمه مرکزی در بهره‌برداری از سامانه سنهاب یاری رسانند.

به گزارش بدوبس به نقل از ایسنا، همتی در نشست برگزار سده بین مدیران صنعت بیمه با رییس کل و هیأت عامل بیمه مرکزی گفت: در حال حاضر صنعت بیمه در مسیر رشد و شکوفایی قرار دارد، و باید از رفتن به مسیرهای اشتباه همچون وضعیت کنونی بیمه درمان تکمیلی پرهیز کرد؛ و جلوی تبعات سنگینی که برای صنعت بیمه خواهد داشت را گرفت. باید امسال را سال توانمندی صنعت بیمه قرار دهیم.

رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه به تلاش خود برای کاهش میزان سرمایه اولیه شرکت های بیمه اشاره کرد و اعلام کرد: تمامی شرکت های بیمه‌ای فقط تا پایان سال 1396 فرصت دارند که درصورت نیاز به افزایش سرمایه اقدامات لازمه را انجام دهند، در غیر این صورت شرکت های بیمه راهی جز ادغام و یا کاهش رشته‌های فعالیت خود نخواهند داشت.

همتی در بخشی دیگر از صحبت های خود به ضرورت رعایت استانداردهای مالی بین المللی(IFRS) در تهیه صورت‌های مالی اشاره کرد و گفت: اجرای این استانداردها(IFRS) برای تمامی شرکت‌های بیمه ضروری است و بیمه مرکزی فقط به عنوان نهاد ناظر بر اجرای آن نظارت دارد.

وی در ادامه به وضعیت نابسامان نرخ‌های بیمه‌نامه درمان تکمیلی پرداخت و تصریح کرد: اگر شرکت‌های بیمه در سندیکا به وحدت رویه نرسند، بیمه مرکزی مجبور به تعیین حداقل نرخ خواهد شد.

همتی وصول مطالبات شرکت‌های بیمه را ضروری خواند و گفت: هیچ یک از شرکت‌های بیمه نبایستی بدون دریافت حق بیمه، اقدام به صدور بیمه‌نامه کنند.

رئیس بیمه مرکزی در پایان به بیان توسعه ظرفیت‌های سامانه سنهاب، از تمامی شرکت‌های بیمه خواست تا با ارائه اطلاعات صحیح در بهره‌گیری از ظرفیت‌های این سامانه بیمه مرکزی را یاری کنند.

 

تاریخ:1396/1/21

منبع:ایسنا

: ایسنا
آمار بازدید:907
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران