بخشش 12 درصدی مالیات برای مودیان خوش حساب

محمدرضا جعفریان مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران، با اشاره به برنامه های مالیاتی صنوف در سال 13۹۶، اعلام کرد باتوجه به قوانین مالیاتی، مودیانی که مالیات خود را در موعد مقرر پرداخت نمایند، به ازای هر ماه یک درصد و سالانه تا ۱۲ درصد از تخفیف مالیات برخوردار خواهند شد.

به گزارش بدوبس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، جعفریان به تخفیف 12 درصدی مالیات برای مودیان خوش حساب اشاره کرد و گفت: مودیانی که مالیات خود را در موعد مقرر پرداخت نمایند، به ازای هر ماه یک درصد و سالانه تا ۱۲ درصد از تخفیف مالیات برخوردار خواهند شد. همچنین با تعامل برقرار شده با مسئولان شهرداری در خصوص تخفیف عوارض شهرداری برای صنوف در سال جاری، قرار است بررسی های لازمه صورت گیرد تا این امر محقق شود.

جعفریان درخصوص لایحه صندوق های مکانیزه فروش و همچنین اصلاح قانون نظام صنفی گفت: تهیه لایحه فوق و ارائه آن به صحن علنی مجلس شورای اسلامی، در اولویت برنامه های اتاق اصناف ایران قرار دارد. همچنین درخصوص قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز باید به اصلاح این قانون اشاره کنم که قانون فوق در حال حاضر در دست هیات وزیران برای ارائه به صحن علنی مجلس است. که با تصویب قانون مالیات بر ارزش افزوده، زمان آزمایشی اجرای این قانون به پایان می رسد و به صورت دائمی به تصویب مجلس شورای اسلامی خواهد رسید.

مشاور مالیاتی اتاق اصناف ایران به ارزیابی عملکرد اصناف در خصوص مالیات اشاره کرد و گفت: در ابتداری سال 95 با توافق صورت گرفته با سازمان امور مالیاتی، مقرر شده بود که مالیات عملکرد سال ۹۴ مطابق با سال ۹۳ باشد، واین امر نیز محقق شد.

جعفریان افزود: بر اساس آمار منتشر شده توسط سازمان امور مالیاتی، نزدیک به ۹۱ درصد از مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص میزان مالیات وصولی در سال ۹۵ تحقق پیدا کرد که ۵۱ درصد از این وصولی ها مربوط به استان تهران است.

وی ادامه داد: همچنین در سال ۹۶ پیش بینی وصول مالیات ۵۲۰۰ میلیارد تومان خواهد بود که در مقایسه با سال گذشته ۲۱ درصد افزایش پیدا کرده است.

وی در پایان با بیان اینکه با دانایی می توان به توانایی رسید، گفت: از مهمترین برنامه های اصلی اتاق اصناف ایران در سال 1396 جهت دستیابی به این مهم بالا بردن سطح آموزشی صنوف و اتحادیه های صنفی است. که برگزاری دوره های آموزشی مختلف از جمله قوانین مالیاتی و مسایل بیمه تامین اجتماعی در دستور کار اتاق برای آموزش قرار گرفته است. که هدف از برگزاری این کلاس های آموزشی، افزایش دانش روسای اتحادیه ها و صاحبان صنوف در خصوص مجموعه قوانین و مقررات مرتبط در کنار ارتقاء سطح علمی آنان می باشد.

تاریخ:1396/1/21

منبع:اتاق اصناف

: اتاق اصناف
آمار بازدید:817
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران