عدم امکان استرداد کسور و حق بیمه های پرداختی در تامین اجتماعی

به گفته روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در تامین اجتماعی امکان استرداد کسور و حق بیمه پرداختی وجود ندارد، برای دریافت مقرری بیمه بیکاری عدم اشتغال برای وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی باید محرز باشد.

به گزارش بدوبس به نقل از خبرآنلاین، روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به سوال برخی از افراد در خصوص بیمه بیکاری و نحوه گرفتن حقوق از بیمه پاسخ داد، که شرح سوالات مطرح شده و پاسخ آن سازمان در زیر آورده شده است:

سوال

پاسخ

من سال دیگر بازنشسته می شوم. الان بیمه بیکاری می گیرم. اما هر ماه بار با بدبختی واذیت فراوان..از بیمه به وزارت کار می کشانند.. هر بار باید فرم ۸ ببرم..قضیه چیست از کجا باید پیگیر موضوع باشم؟

برای وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی باید محرز باشد که مقرری بگیر بیمه بیکاری اشتغال نداشته باشد. لذا جهت آگاهی از وضعیت کاری مقرری بگیر هر ماه چنین اقدامی صورت می گیرد.

سلام ۱۲سال توی شرکت خصوصی کارکردم وتمام بیمه هام کامل پرداخت شده سال ۸۴ استعفا دادم بعد از این مدت من می توانم از بیمه پولی دریافت کنم ؟

سابقه شما در صندوق تامین اجتماعی محفوظ است تا شرایط لازم جهت استفاده از خدمات بلند مدت را پیدا کنید. در سازمان تامین اجتماعی امکان استرداد کسور و حق بیمه های پرداختی وجود ندارد.

 

 

تاریخ:1396/1/21

منبع:خبرآنلاین

: خبرآنلاین
آمار بازدید:963
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران