لیست برترین حسابرس های شرکت‌های سهامی عام منتشر شد

اخیرا توسط سامانه Audit Analytics تحلیل و بررسی جهت پاسخ به این پرسش که "شرکت‌های سهامی عام توسط چه کسی حسابرسی می‌شود؟"صورت گرفت که پس از انتشار نتایج آن، مشخص شد، که مؤسسه‌ی حسابرسی ارنست اند یانگ با اختلاف بیش از 250 حسابرسی شرکت های سهامی عام، رتبه نخست را در بندی جهانی مؤسسات حسابرسی شرکت‌های سهامی عام، به دست آورد. نزدیک‌ترین رقیب موسسه EY، مؤسسه‌ی پرایس واترهاوس کوپرز، بود که 696 شرکت سهامی عام را حسابرسی کرده است.

به گزارش بدوبس به نقل از جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران، برگرفته از "اکانتینگ تودی"، نتایج این تحقیق نشان می‌دهد، موسسه‌ی ارنست اند یانگ که رتبه نخست را به خود اختصاص داده است، 947 شرکت سهامی عام را حسابرسی کرده است، در رتبه های بعدی سه مؤسسه‌ی بزرگ حسابرسی دیگر به نام های "پرایس واتر هاوس کوپرز"، "کی پی ام جی" و "دیلویت" قرار دارند که به ترتیب 696، 665 و 642 شرکت را حسابرسی نموده اند.

لازم به ذکر است که بازار حسابرسی شرکت‌های سهامی عام تحت سلطه‌ی چهار موسسه‌ی حسابرسی بزرگ جهانی است که، قراردادهای به ارزش میلیاردها دلار را برای خدمات خود انعقاد می کنند.

 

بدوبس - موسسه حسابرسی

تاریخ:1396/1/27

منبع:جامعه حسابداران رسمی ایران

: جامعه حسابداران رسمی ایران
آمار بازدید:1998
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده