اعلام زمان پایانی برای ارسال صورت معاملات فصول پاییز و زمستان سال ۹۵

نادر جنتی معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور، زمان پایانی برای ارسال صورت معاملات شش ماه دوم(فصول پاییز و زمستان) سال ۹۵ را اعلام کرد.

به گزارش بدوبس به نقل از رسانه مالیاتی ایران، جنتی با اعلام خبر مهلت ارسال صورت معاملات شش ماه پایانی سال ۹۵ گفت: آخرین زمان ارسال صورت معاملات فصل پاییز 1395، با پیشنهاد مطرح شده از سوی سازمان امور مالیاتی کشور و با موافقت وزیر امور اقتصادی و دارایی تا روز پنجشنبه ۳۱ فروردین ماه ۹۶ تمدید شده بود و این مهلت برای ارسال صورت معاملات فصل زمستان ۹۵، نیز پایان فروردین ماه سال 96 می باشد.

وی در ادامه افزود: در استان ها وشهرهایی که روزهای پنج شنبه ها تعطیل هستند، آخرین مهلت ارسال صورت معاملات فصول پاییز و زمستان ۹۵، دور روز بیشتر می باشد و تا روز شنبه ۹۶/۲/۲ فرصت ارسال صورت معاملات را دارند ولی برای سایر ادارات امور مالیاتی ۳۱ فروردین ماه آخرین مهلت می باشد.

ناد جنتی معاون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور در پایان تاکید کرد: عدم ارسال صورت معاملات در موعد مقرر، باتوجه به قانون، مشمول جرائم مالیاتی می شود.

تاریخ:1396/1/31

منبع:رسانه مالیاتی ایران

: رسانه مالیاتی ایران
آمار بازدید:853
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده