عدم جامعیت گزارش‌های حسابرسی بانک های ایران مانعی برای برقراری همکاری شرکت‌های آلمانی با ایران

اولریخ فون زانتیر، رئیس خدمات مالی شرکت KPMG فرانکفورت ضمن تاکید بر اینکه شرکت های خدماتی آلمانی آمادگی لازم را برای توسعه همکاری با ایران دارند، به تفاوت استاندارهای حسابداری بانکی ایران و اروپا اشاره کرد.

به گزارش بدوبس به نقل از فارس ، اولریخ فون زانتیر امروز(9 اردیبهشت ماه) در چهارمین همایش تجاری و بانکی ایران - اروپا ضمن تاکید بر سابقه روابط تجاری بین ایران آلمان ایران گفت: آلمان آمادگی توسعه همکاری با ایران دارد،ولی بایستی استاندارهای حسابداری بانکی ایران جامعیت و اطلاعات کمتری دارند که باید اصلاح شوند.

وی با اشاره به حضور 12 باره خود در ایران به مشابهت های بسیاری که میان ایران و آلمان وجود دارد از قبیل ارتباطات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی اشاره نمود.

رئیس خدمات مالی شرکت KPMG فرانکفورت با بیان منافعی که گسترش روابط بانکی میان ایران و آلمان برای دو کشور دارد، افزود: پیش شرط لازم برای رشد روابط تجاری توسعه روابط بانکی میان ایران و آلمان است.

فون زانتیر ادامه داد در گذشته به علت برخی تحریم ها روابط سیاسی با ایران، تا حدود زیادی مشکل بوده، ولی اکنون باتوجه به اینکه بسیاری از تحریم ها برداشته شده و انجام روابط تجاری آسان تر شده است، بسیاری از شرکت های خدماتی آلمان آمادگی کامل را برای همکاری دارند.

وی به مشکلاتی که در شبکه بانکی وجود دارد اشاره کرد و افزود: روابط بانکی بر اساس اعتماد پابرجاست، اعتمادی که بایستی متقابل باشد، و این اعتماد بین شعبات بانکی ایران و اروپا تمرکزی برای انتخاب مدل کسب و کار و فضای مشخص در این رابطه را ممکن می کند. و خوشبختانه اکنون تا حدودی این مهم برقرار است.

رئیس خدمات مالی شرکت KPMG فرانکفورت تفاوت اصلی میان بانکداری ایران و اروپا را در استانداردسازی و حسابداری بر شمرد، و گفت: گزارش ها از جامعیت و اطلاعات کمتری دارند که باید آنها اصلاح شوند. و خوشبختانه بانک مرکزی ایران با هدف گذاری هایی که صورت داده گام های خوبی در این رابطه برداشته است.

وی ادامه داد: مقابله با پولشویی و جرایم مالی یکی از ضرورت های سیستم بانکی است و بانک ها برای جلوگیری از بروز مشکلات در این حوزه باید سیستم های خود را ارتقا دهند تا مشکلی به وجود نیاید. و تمرکز بر تقویت قوانین ضد پولشویی در راستای FATF یکی از ضرورت هایست که برای گسترش روابط تجاری میان ایران و اروپا باید در دستور کار قرار گیرد.

تاریخ:1396/2/9

منبع:فارس

: فارس
آمار بازدید:596
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده