نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی

در ماه های ابتدای هر سال میزان افزایش حقوق سالیانه به تصویب شورای عالی کار، مجلس و یا هیئت دولت می رسد، و اعلام می شود که اگر بیمه شده ای بیش از مقدار مصوب افزایش حقوق داشته باشد مبنای محاسبه آن 5 سال آخر خواهد بود.

 

به گزارش بدوبس به نقل از سلامت نیوز، روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی توضیحاتی پیرامون برخی از سوالات درخصوص روش محاسبه حقوق بازنشستگی ارائه داده است که به آن اشاره می کنیم؛

 

سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به اینکه نحوه محاسبه حقوق شخصی که از طرف سازمان تامین اجتماعی بازنشسته شده است، و در 5 سال پایانی کار خود یک سال و نیم از بیمه بیکاری استفاده کرده باشد، چگونه خواهد بود؟

اعلام کرد؛ میانگین 5 سال یعنی 60 ماه حقوق مبنای کسر حق بیمه که ممکن است مقرری بیمه بیکاری نیز شامل آن باشد مبنای تعیین مستمری بازنشستگی قرار می گیرد.

 

و همچنین درجواب پرسش اینکه، شرایط لازم برای تایید افزایش حقوق ناشی از ارتقای شغلی که بیش از میزان افزایش مصوب سالیانه برای بیمه شده در 2 سال پایانی پیش از بازنشستگی می باشد، چیست؟ پاسخ داد؛ هر سال افزایش حقوق های سالیانه توسط شورای عالی کار، مجلس یا هیات دولت تصویب و اعلام می شود اگر بیمه شده ای افزایشی بیش از آن مقدار داشته باشد مبنای محاسبه 5 سال خواهد بود.

مورد شما باید بررسی شود زیرا محاسبه مستمری با میانگین 5 سال آخر یک استثناست و نباید به عنوان رویه بکار گرفته شود و دلایل این اقدام باید کاملا واضح باشد. به هر حال امکان طرح موضوع در دیوان عدالت اداری وجود دارد.

 

تاریخ:1396/2/17

منبع:سلامت نیوز

: سلامت نیوز
آمار بازدید:17891
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران