برگزاری سومین نشست هیأت مدیره‌ی جامعه حسابداران رسمی ایران با شرکای مؤسسات حسابرسی

تعدادی از شرکای مؤسسات حسابرسی ضمن تأکید بر نقش‌آفرینی بیش‌تر جامعه در مباحث روز و کلیدی و معرفی حرفه به تصمیم‌گیران و عموم مردم، به‌منظور تحقق اصلاحات ساختاری در جامعه، خواهان اصلاح سند راهبردی با توجه به واقعیات روز و مسیر طی‌شده در سال‌ها‌ی اخیر، خواستار ارائه‌ی اصلاحات اساسنامه‌ی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران به هیأت دولت شدند.

به گزارش بدوبس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران از سلسله نشست‌های ماهانه‌ی هیأت مدیره با شرکای مؤسسات حسابرسی، روز دوشنبه هشتم خرداد ماه، سومین نشست هیأت مدیره با شرکای مؤسسات حسابرسی برگزار شد. نشست فوق با حضور اعضای هیأت مدیره‌ی جامعه و جمعی از حسابداران رسمی برگزار شد، و  مباحث مختلف حرفه‌ای محور اصلی این جلسه بود که مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت.

موارد متعددی در این نشست مطرح و بررسی شد که از اهمم آنها می توان به ارتقای کیفیت ارائه‌ی خدمات از سوی جامعه به اعضا اشاره کرد. حسابداران رسمی حاضر در جلسه خواستار افزایش ارتقای کیفیت آموزش حرفه‌ای جامعه، اصلاح کنترل کیفیت از کنترل شکلی به کنترل محتوایی و نیز حمایت از اعضا در برابر رفتار خلاف قانون تأمین اجتماعی و سازمان مالیاتی بودند.

از دیگر مباحث مورد تاکید حاضرین بر ضرورت کاهش فاصله‌ی انتظاری ذی‌نفعان، جلوگیری از نرخ‌شکنی، سامان‌دهی گزارشگری شهرداری‌ها و دانشگاه‌ها، اتخاذ تدابیر لازم برای اجرای مفاد مواد ۲۷۴ تا ۲۷۶ قانون مالیات‌های مستقیم، مسأله‌ی صلاحیت مساوی برای کلیه‌ی حسابداران رسمی، پای‌بندی به آیین رفتار حرفه‌ای، برگزاری دوره‌های آموزشی در مراکز استان‌ها، تدقیق طبقه‌بندی مؤسسات، تعریف کنسرسیوم و نیز شبکه‌ی کاری مؤسسات به‌جای ادغام بود.

در پایان سیدمحمد علوی، دبیرکل و سخنگوی جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران، در حاشیه این نشست اعلام کرد با توجه به برگزاری سلسله جلسات هیأت مدیره با شرکای مؤسسات حسابرسی، هیأت مدیره‌ی جامعه توجه ویژه ای مواردی همچون قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان، ضوابط حقوق و مزایا، تمرکز حساب‌های بانکی در بانک مرکزی، مفاد ماده‌ی ۲۴۱ جدید قانون تجارت، قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مبارزه با فساد، قانون مبارزه با پول‌شویی، موعد ارائه‌ی صورت‌های مالی در حسابرسی شرکت‌های دولتی، ارایه‌ی به‌موقع گزارش‌ها و قراردادها در سامانه‌ی سحر، و طرح قانون جامع حسابرسی خواهد داشت و جهت دستیابی به این اهداف از دیگر ارکان جامعه برای مشارکت و هم‌اندیشی در این زمینه‌ها دعوت می‌کند.

تاریخ:1396/3/9

منبع:جامعه حسابداران رسمی ایران

: جامعه حسابداران رسمی ایران
آمار بازدید:743
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران