شرایط بازنشستگی در مشاغل سخت چیست؟

به گزارش بدوبس به نقل از خبرآنلاین، طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی استفاده از قانون مشاغل سخت منوط به آن است که کل سابقه در مشاغل سخت باشد.

لذا در همین خصوص، روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به پرسش کاربری که در صفحه مشکلات مردم نوشته بود:

"بنده ۱۴ ماه از دو سال دوران خدمتم را در منطقه جنگی بودم ایا این جز سابقه مشاغل سخته و به ازای هر سال ۱٫۵ سال محاسبه می شود؟ آیا می شود با این وجود(سابقه خدمت در جبهه)با ۲۵ سال به صورت نا متناوب پرداخت حق بیمه بازنشسته مشاغل ازاد شد؟ طبق تبصره ماده ۱۴ قانون کار."

توضیح داد:

"اگر قبل از سربازی شغل شما سخت و زیان آور بوده باشد دوران جبهه نیز جزء مشاغل سخت خواهد بود. استفاده از قانون مشاغل سخت منوط به آن است که کل سابقه در مشاغل سخت باشد(۲۰ متوالی و ۲۵ متناوب)با این وجود اگر کمتر از سوابق مذکور باشد با هر سال سابقه سخت ۶ ماه ارفاقی خواهد داشت."

تاریخ:1396/3/24

منبع:خبرآنلاین

: خبرآنلاین
آمار بازدید:1214
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران

دغدغه مالیاتی نداشته باشید … تجربه چند سال فعالیت در حوزه ” مالیات ” و همچنین تغییرات اساسی قانون مالیات های مستقیم از سال ۱۳۹۵ گواه بر این موضوع دارد که انجام امور مالیاتی نیاز به تخصص و آگاهی از قوانین و بخشنامه های جدید دارد؛ لذا شخصاً به صاحبان کسب و کارها توصیه میکنم در کنار فعالیت تجاری خود، از وجود یک مشاور مالیاتی بهره ببرند. مشاوره تشکیل پرونده مالیاتی پروسه تشکیل پرونده مالیاتی برای اشخاص حقیقی و حقوقی، یک فرآیند پیچیده و زمان بر می باشد که انجام مناسب آن نیازمند تجربه و دانشی بالا است. دانستن ضرایب و بار مالیاتی مشاغل و شرکت ها قطعاً به نفع شما خواهد بود. مشاوره مالیاتی ثبت شرکت اگر تصمیم دارید یک شرکت انتفاعی و یا حتی غیر انتفاعی تأسیس نمایید، پیشنهاد می کنم قبل از اقدام به ثبت آن، حتماً یک جلسه مشاوره در ارتباط با مسئولیت ها و بار مالیاتی شرکت مورد نظر داشته باشید. نظارت مالیاتی بر انعقاد قراردادها به همان اندازه که نظارت حقوقی برای انعقاد قراردادها نیاز است، نظارت مالیاتی نیز مهم و حیاتی ست؛ متاسفانه بسیاری از مودیان به دلیل جهل به قانون و عدم اطلاع، ضررهای مالی سنگینی را متحمل می شوند. تهیه و ارسال گزارشات فصلی یکی از تکالیف جدید مالیاتی برای اشخاص و شرکت ها، تهیه و ارسال ” گزارشات فصلی ” می باشد. گزارشات فصلی در واقع نوعی ابزار کنترلی سازمان امور مالیاتی برای نظارت بر شفافیت عملکرد مودیان مالیاتی است. مشاوره و انجام مالیات بر ارث قانون ارث و مباحث حقوقی و مالیاتی آن، از پیچیده ترین و طولانی ترین مراحل اداری برخوردار است. به همین جهت مشاوره و انجام مراحل اداری و حقوقی آن توسط وکیل بسیار موثرتر و کارآمدتر از مودیان است. مشاوره مالیاتی سرقفلی و نقل و انتقال املاک از آنجاییکه ” سرقفلی ” یک مبحث پیچیده حقوقی و مالیاتی است و اکثر اوقات بر سر آن دعوای حقوقی-مالیاتی شکل میگیرد، پیشنهاد می کنم قبل از انجام معاملاتی از این دست، با وکیل مالیاتی تماس بگیرید.

فيروز بيگ زاده