#روزحسابدار

در سال 2007 فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک) که سی‌امین سال تاسیس‌اش را جشن می گرفت، اعلام کرد از ۲ تا ۸ دسامبر سال ۲۰۰۷ (۱۱ تا ۱۷ آذرماه ۱۳۸۶) را به عنوان "هفته جهانی حسابداری" نام گذاری خواهد کرد و از تمامی اعضای خود در کشورهای جهان درخواست کرد تا آن هفته را در حرفه حسابداری کشور خود به همین نام اعلام کنند و گردهمایی‌ها یا آیین‌های ویژه‌ای را به همین مناسبت تدارک ببینند.

 

در آن سال، انجمن حسابداران خبره ایران به تبع تمامی کشورهای جهان ضمن اعلام این خبر از تمامی نهادهای حسابداری ایران درخواست کرد تا روزی را با عنوان #روزحسابدار تعیین نمایند. بر اساس آن فراخوان و نشست‌هایی که سپس بین رهبران انجمن حسابداران خبره ایران، جامعه حسابداران رسمی ایران (به عنوان دو انجمن ایرانی عضو آیفک)، انجمن حسابداری ایران، انجمن مدیران مالی و سازمان حسابرسی تشکیل شد، در گردهمایی ۱۳ آذر ماه سال 1386 مقرر شد روز ۱۵ آذر هر سال به عنوان "#روزحسابدار" در ایران نام‌گذاری شود.

 

نکته قابل ذکر این است که فراخوان آیفک صرفاً برای سال 2007 بود ولی آن رویداد تبدیل به یک سنت بسیار حسنه‌ در حرفه حسابداری ایران شد. به طوری که از آن سال به بعد حسابداران سرتاسر ایران همه ساله این روز عزیز را با برگزاری آیین‌هایی گرامی‌ می دارند.

 

در ده سال گذشته و پس از برگزاری اولین مراسم "#روزحسابدار" در ایران، تاکنون، ده‌ها  و بلکه صدها مراسم باشکوه در جای جای کشور برگزار شده است. حال با توجه به گذشت یک دهه از آن انتظار می رود این رویداد تبدیل به یک واقعه اثرگذار، مطلوب و مد نظر حسابداران شود؛ که لازمه آن مخابره اخبار این روز به نحوه شایسته و اثربخشی در سطح جامعه  می باشد.

 

یکی از مهمترین و در دسترس ترین راهکارهای انعکاس گسترده و اثربخش آیین‌های گرامی‌ داشت #روزحسابدار، استفاده از ابزارهای ارتباطی می باشد؛ خوشبختانه امروزه با گسترش روزافزون ابزارهای ارتباطی به‌ ویژه شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام، اینستاگرام، توئیتر، ... و سامانه‌های اشتراکی همچون آپارات، شنوتو و ... ظرفیت بسیار مناسبی برای انعکاس گسترده و اثربخش اخبار و اطلاعات مربوط به این قبیل رویدادها وجود دارد.

 

حال پیش بینی می شود، اگر امسال تمامی حسابداران سرتاسر کشور یک‌صدا در جهت پوشش خبری حداکثری این رویداد گام بردارند، به راحتی می‌توان آیین گرامیداشت #روزحسابدار سال جاری را به یکی از پربازتاب‌ترین رویدادهای حرفه‌ای کشور در سطح ملی تبدیل نمود.

 

گرامی داشت هرچه بهتر و اثر بخشی روز افزون این روز دغدغه اصلی تمامی اساتید و بزرگان حرفه حسابداریست، از همین رو می توان به پیشنهاد دکتر محسن قاسمی دبیرکل انجمن حسابداران خبره ایران اشاره کرد، که ایشان پیشنهاد نموده اند: برای دستیابی به این مهم کافی است هر حسابدار در شبکه‌های اجتماعی که حضور دارد اخبار و اطلاعات مربوط به این رویداد را با هشتگ #روزحسابدار بازنشر کند. حتی اگر دو همکار حسابدار در یک شرکت کوچک با خرید یک کیک مختصر دقایقی را به گرامیداشت این روز اختصاص می‌دهند، اگر عکس‌ها و فیلم‌های آن را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند، بازتاب آن بیشتر از برگزاری همایشی چندصد نفری است که هیچ تصویر و فیلم و خبری از آن در سطح عمومی مخابره نشود. اگر ظرف هفته‌های آینده ده‌ها هزار و حتی صدها هزار مطلب زیر این هشتگ در شبکه‌های اجتماعی مختلف انتشار پیدا کند، مسلماً این رویداد به یکی از پربازتاب‌ترین رویدادها در سطح ملّی تبدیل خواهد شد.

 

در پایان لازم به ذکر است بدوبس به عنوان اولین شبکه اجتماعی حسابداران، حسابرسان و فعالین حوزه مالی همانند سالیان پیشین، ضمن گرامی داشت این روز مهم، درکنار ارائه خدمات متنوع جهت هم افزایی و ارتقای علمی و شغلی، بستر لازم جهت به اشتراک گذاری اخبار و رخدادهای این روز مهم را فراهم نموده است. لذا کلیه فعالین حوزه مالی می توانند با ورود به صفحه کاربری خود اخبار، تصاویر، ویدئوها و ... درخصوص این روز مهم را ثبت و به اشتراک بگذارند.

 

ورود به پروفایل بدوبس

 

عضویت در بدوبس

 

 

 می توانید مطالب مرتبط با #روزحسابدار را در زیر مطالعه نمایید
 
از سرود جامعه حسابداران رسمی ایران رونمایی شد "حساب عشق را بنویس" + دانلود
 
مراسم گرامیداشت #روزحسابدار، جامعه حسابداران رسمی ایران برگزار شد

انعکاس گسترده #روزحسابدار در کشور

 
لزوم درج #روزحسابدار در تقویم رسمی کشور 

 

 


#روزحسابدار

#روزحسابدار

 

تاریخ:1396/9/12

نوبسنده:بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:2491
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران