لزوم درج #روزحسابدار در تقویم رسمی کشور

با توجه به قدمت علم حسابداری در ایران، همچنین طیف بزرگ فعالین این حوزه، و با گذشت یک دهه از نام گذاری #روزحسابدار در ایران، جهت اعتلای این حرفه و ارزش نهادن حسابداری برای همگان، لزوم درج این روز در تقویم رسمی کشور بیش از پیش احساس می شود.

 

علم حسابداری از 14 قرن پیش و به واسطه یک کشیش ایتالیایی به وجود آمده است و در طول زمان به تمامی نقاط دنیا وارد شده و امروزه شاهد تبدیل شدن حسابداری به یکی از مهمترین و فراگیرترین علوم در تمامی دنیا می باشیم.

 

علم حسابداری، جزء لاینفک هر بنگاه اقتصادی کوچک و بزرگ می باشد، از همین رو بخش زیادی از فعالیت های هر کسب و کاری به فعالیت های حسابداری اختصاص می‌یابد. علاوه بر آن توجه بیش از پیش دولت به بحث مالیات و توزیع ثروت در کشور اهمیت علم حسابداری در تمامی اقشار جامعه را پررنگ تر کرده است، لذا حسابداران نقش بسزایی در توسعه اقتصادی کشور دارند و بدیهی است هرچه نقش حسابداران جدی تر گرفته شود، می‌توان امید بیشتری به حل مشکلات اقتصادی و مالیاتی کشور داشته باشیم.

 

برای رقم خوردن این اتفاق مهم در حرفه حسابداری، تلاش‌ها و اقدامات گسترده ای از سوی افراد و نهادهای مختلف در سرتاسر کشور انجام شده است؛ همچنین جامعه حسابداران رسمی ایران نیز، درخواستی رسمی را از طریق وزیر سابق امور اقتصادی و دارایی به شورای نامگذاری ایام (شورای فرهنگ عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) ارسال کرده است که در حال طی مراحل متداول است.

یکی از مهمترین اقدامات تمامی حسابداران جهت تحقق این هدف، می تواند برگزاری آیین‌های گرامی‌داشت باشکوه و متعدد در شهرهای مختلف کشور باشد، که تاثیر بسزایی در تصمیم شورای نام گذاری ایام خواهد داشت. البته نکته حائز اهمیت مخابره شایسته و اثر بخش این رویدادها در سطح جامعه می باشد، در غیر اینصورت اثرگذاری مطلوب و مدنظر حسابداران را نخواهد داشت.

 

لذا در راستای دستیابی به این مهم، بایستی هر حسابدار تبدیل به یک رسانه برای حرفه شود، که خوشبختانه امروزه با گسترش روزافزون ابزارهای ارتباطی و سامانه‌های اشتراکی ظرفیت مناسبی برای انعکاس گسترده و اثربخش اخبار و اطلاعات مربوط به این قبیل رویدادها وجود دارد. که تمامی حسابداران سرتاسر کشور می توانند در جهت پوشش خبری حداکثری این رویداد گام مهمی بردارند، و آیین گرامیداشت روز حسابدار را به یکی از پر بازتاب ‌ترین رویدادهای حرفه‌ای در سطح کشور تبدیل کنند.

 

  جهت ایجاد وحدت رویه و نیز یکپارچگی انتشار اخبار این رویداد مهم، کافیست تمامی فعالین این حوزه مطالب و اخبار خود را با #روزحسابدار (هشتگ روز حسابدار) بازنشر کنند، تا این رویداد را به یکی از پر بازتاب ترین وقایع کشور تبدیل شود.

 

 

می توانید مطالب مرتبط با #روزحسابدار را در زیر مطالعه نمایید

 

پویش #روزحسابدار

 

از سرود جامعه حسابداران رسمی ایران رونمایی شد "حساب عشق را بنویس" + دانلود

 

مراسم گرامیداشت #روزحسابدار، جامعه حسابداران رسمی ایران برگزار شد

 

انعکاس گسترده #روزحسابدار در کشور

 

 

 

 

#روزحسابدار

#روزحسابدار

 

تاریخ:1396/9/13

منبع:بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران

: بدوبس شبکه ارتباطی حسابداران
آمار بازدید:4302
گروه خبری:
.
لیست اخبار(تمام اخبار)
پیشخوان خبر
آرشیو اخبار
(تمام مطالب) کاربران